Forum Musicum 2019

Forum Musicum 2019

Czy muzyka może naśladować dźwięki znane z życia codziennego? Jak na instrumentach zagrać świergot ptaków, przerażające grzmoty burzy lub nawoływania przekupniów na targu? Czy można muzyką opowiedzieć całą historię, na przykład o nieszczęśliwej miłości albo o… operacji pęcherzyka żółciowego?

W trakcie Forum Musicum będzie można się przekonać, że to wszystko i wiele więcej jest możliwe! Letni festiwal  w tym roku zostanie poświęcony muzyce programowej.

Program

  • 17.08. godz. 20.00, NFM, bilety 30-40 zł, Symfonie według „Metamorfoz” Owidiusza
  • 18.08, godz. 20.00 NFM, bilety 30-40 zł, Laboratoire de la Petite Galerie
  • 22.08, godz. 20.00, Stary Ratusz, bilety 30-40, Cabinet de curiosités
  • 23.08, godz. 20.00, Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, bilety 30-40, Uccelli e campane – musica representativa
  • 24.08, godz. 20.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 20, Renesansowa potańcówka
  • 25.08, godz. 22.00, Stary Ratusz, bilety 30-40, Oci, oci, fi de li fi. Od symbolu do muzycznej ilustracji

Podczas koncertów przedefiluje przed nami cała plejada stworzeń realnych i fantastycznych sportretowanychdźwiękiem. Na początek będą to postacie mitologiczne – nimfy, greccy bogowie i herosi, których perypetie, głównie uczuciowe, zostały opisane w symfoniach Karla Dittersa von Dittersdorfa według poematu Metamorfozy Owidiusza. W kolejnych dniach przy dźwiękach muzyki przede wszystkim francuskiej i włoskiej (autorów takich, jak Marin Marais, Jean-Philippe Rameau, François Couperin, Giovanni Battista Fontana) powrócimy do rzeczywistego świata, gdzie czasami czekają na nas uroki wiejskiego życia lub przyjemności polowania, a kiedy indziej gwałtowne zmiany pogody, pożary, a także rozmaite zwierzęta: sympatyczne czworonogi, zwiewne motyle, hałaśliwe kukułki.  Wszystkie instrumenty, które wcielą się w wymienione role, zostały udomowione i posłusznie poddają się grającym na nich z niemałą wirtuozerią artystom.

Pięć koncertowych odsłon festiwalowego gabinetu osobliwości oraz szalona zabawa w trakcie renesansowej potańcówki z muzyką na żywo.

źródło: NFM

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze