Koncert w plenerze The Karpeta Jazz Brothers

Wyścigi konne i koncert jazzowy w plenerze na Partynicach

Osiem licznie obsadzonych gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej i arabów czystej krwi, to zapowiedź prawdziwie końskiej dawki emocji. W Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego – lekarza weterynarii, który z Partynicami związany był przez pół wieku – spotkają się trzyletnie konie arabskie czystej krwi, każdy ze zwycięstwem na koncie. Francuskiej hodowli Galito de Bozouls i Good Idea de Bozouls sprawdzą formę arabów z polskich stadnin w Michałowie, Kurozwękach i Białce. Dodatkowe atrakcje w postaci koncertu jazzowego i pokazów mody dla wszystkich, którzy odwiedzą Wrocławski Tor Wyścigów Konnych w tym dniu - już od godziny 12.

Rywalizację rozpoczną dwuletnie folbluty, które po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się wrocławskiej publiczności. Na starcie staną te najlepsze, które już teraz gotowe są do walki o zwycięstwo. Warto przyjrzeć się ich rodowodom, w których znaleźć można międzynarodowe sławy - jak zwycięzca Kentucky Derby Fusaichi Pegasus, ojciec matki wyhodowanego we Francji karego ogiera Independent Black. Bardzo dobrym wyścigowym koniem był również ojciec tego dwulatka Diamond Green, który zarobił na torze około pół miliona dolarów. Wyhodowany w Polsce gniady ogier Mystical jest od matki po Kalanisim, zwycięzcy dwóch gonitw G1, w tym Breeders Cup Turf. Dwa zwycięstwa G1 ma również w dorobku Medicean, po którym jest matka innego ogiera polskiej hodowli Midori. Wreszcie ojcem kolejnego francuskiego wychowanka El Pago Pago jest Sidestep, który na australijskich torach zarobił ponad milion dolarów, matka zaś jest po El Prado, czempionie reproduktorów w USA. Czy u któregoś z debiutantów już teraz odezwą się geny znakomitych przodków? 

Wyścigi urozmaici koncert odbywający się w ramach cyklu Vertigo Summer Jazz Festival, z rozpoczynającymi dzień na torze The Karpeta Jazz Brothers. Zespół współpracuje z artystami wrocławskiej sceny jazzowej, zapraszając ich do swoich projektów. W przerwach między gonitwami obejrzeć będzie można również pokazy mody – USA Fashion.  

Start pierwszej gonitwy zaplanowany jest na godzinę 14:15, a na koncert w ramach Festivalu zapraszamy o 12:00.

Karpeta Jazz Brothers

to zespół jazzowy z Wrocławia, założony przez 4 braci: Marcina, Jakuba, Krzysztofa i Pawła Karpeta. Grają razem od najmłodszych lat, stąd trudno wskazać konkretną datę jego założenia. Rozwijając się przez lata, wykreowali wspólny, jazzowy wizerunek formacji. Miłość do jazzu i wspólnych występów bracia od kilku lat dzielą wraz ze znakomitymi muzykami: Zuzanną Rzeczkowską, Olkiem Miśkiewiczem, Przemkiem Michalakiem i Andrzejem Michalakiem. Bogate instrumentarium daje duże pole manewru w zakresie brzmienia, co z czasem stało się znakiem rozpoznawczym Karpeta Jazz Brothers.

Skład:

Jak dojechać na tor: 

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 112,113, 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) autobus 127
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 

7. dzień wyścigowy – Lato na wyścigach

  • 28 lipca (niedziela) godz. 12:00–18:30
  • Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław
  • Wstęp wolny

 

Lokalizacja

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

Komentarze