Festiwal 3-Majówka 2019

Festiwal 3-Majówka 2019

Jak co roku 3-Majówka otwiera sezon plenerowych festiwali w Polsce. Największy wrocławski festiwal odbywa się w dniach 1-3 maja. To absolutnie wyjątkowa impreza, podczas której można posłuchać zarówno światowych gwiazd i najlepszych polskich wykonawców, jak i nowych, dopiero wschodzących talentów. Od roku festiwal połączony jest z Gitarowym Rekordem Guinnessa, który w szybkim tempie uczynił Wrocław Europejską Stolicą Gitary. Podczas 3-Majówki festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach plenerowych w kompleksie Hali Stulecia oraz we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym, gdzie będzie można się bawić do późnych godzin nocnych.

Głównymi gwiazdami imprezy będą w tym roku legendarny brytyjski zespół Slade i była wokalistka Nightwish Tarja Turenen z Finlandii. Slade to królowie glam rocka, zespół, który w w latach 70. sprzedał najwięcej singli spośród wszystkich brytyjskich grup, w tym ponad milion egzemplarzy swojego największego przeboju "Merry Xmas Everybody". Nie schodzą ze sceny od ponad pół wieku i mimo kilku zmian w składzie nigdy nie zawiesili działalności. Tarja Turunen jest jedną z najbardziej znanych artystek w świecie metalu i rocka symfonicznego. Słynie ze scenicznej charyzmy i fantastycznych możliwości wokalnych - dysponuje sopranem obejmującym trzy oktawy.

Oprócz tego podczas festiwalu wystąpi absolutna czołówka polskich wykonawców, reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne: Kult, Decapitated, Ørganek, Łąki Łan, Pidżama Porno, Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Happysad, Ira, O.S.T.R., Mela Koteluk, Mery Spolsky, Pablopavo i Ludziki, The Dumplings, projekt Albo Inaczej i Flirtini.

Impreza połączona jest z Gitarowym Rekordem Guinnessa odbywającym się tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu. Ostatnio na wrocławskim Rynku zagrało razem 7411 gitarzystów, a tym roku powinno być ich dużo więcej! Uczestników bicia rekordu wspomogą jak co roku gwiazdy gitarowego grania – między innymi Amen z zespołu Lordi. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa jest bezpłatny, a dla gitarzystów, którzy zagrają na Rynku, przewidziane są atrakcyjne zniżki na koncerty 3-Majówki.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze