Koncert na 65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”

Koncert na 65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”

Zapraszamy na wyjątkowy jubileusz:  65-lecia zespołu, który nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni  i Tańca „Mazowsze” został powołany do życia dekretem Ministerstwa Kultury i Sztuki 8 listopada 1948 roku.

Dziś Mazowsze zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Słowo „Mazowsze” stało się hasłem wywoławczym, utożsamianym z nieznanym cudzoziemcom krajem i kulturą, zaś dla Polonii stało się synonimem patriotyzmu i ojczyzny.

Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał zespół Perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od ponad 60 lat porywa publiczność na całym świecie.
Dla obcokrajowców zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” – napisał o zespole szwajcarski dziennik „Gazette de Lausanne”.  Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt, jak wiele koncertów odbyło się z udziałem tego zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów w 50 krajach na 5 kontynentach. Tym razem wystąpi we Wrocławiu podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65-lecia.

Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka.

Bilety na: biletin.pl; Biuro Podróży „Panorama”, ul. Piłsudskiego 38,  tel. 71 341 14 22; kasy Hali Stulecia, tel. 71 347 51 51; zamówienia zbiorowe: tel. 71 344 78 66, 501 460 883, e-mail: [email protected]

 

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze