Z podszeptu muz – Księga i Biblioteka

Z podszeptu muz – Księga i Biblioteka

Po rocznej pauzie spowodowanej realizacją rocznicowego cyklu „100ropolska scheda” upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, powraca cykl spotkań we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami pt. Z podszeptu muz.

Zapraszamy na fascynująca opowieść mistrza w dziedzinie oracji Bogusława Bednarka, któremu towarzyszyć będzie zjawiskowa wokalistka Martyną Stępień – w niedzielę, 16 lutego, o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Temat księgi i biblioteki kryje wiele tajemnic. "Wszechświat (który inni nazywają Biblioteką) składa się z nieokreślonej, i być może nieskończonej, liczby sześciobocznych galerii, z obszernymi studniami wentylacyjnymi w środku, ogrodzonymi bardzo niskimi balustradami." Tak więc, jak chce Jorge Luis Borges w swojej "Bibliotece Babel", biblioteka jest modelem wszechświata. Tym metafizycznym tropem podąży w swojej oracji Bogusław Bednarek przedstawiając w temacie księgi i biblioteki kurioza od czasów starożytnych aż po czasy najnowsze. Czym w dzisiejszych czasach powinna być biblioteka opisuje UNESCO i za Umberto Eco powtórzmy, że "jej bramy powinny być otwarte dla wszystkich, bez względu na rasę, kolor skóry, narodowość, wiek, płeć, wyznanie, język, stan cywilny i poziom wykształcenia". Wykład wytrawnego znawcy księgi i miłośnika bibliotecznego mikrokosmosu dopełni syreni śpiew Martyny Stępień, a jej wokalne interpretacje zrównoważą intelektualną atmosferę, czyniąc przestrzeń świata księgozbioru "radosną i na miarę człowieka".

  • Co: Z podszeptu muz – Księga i Biblioteka
  • Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
  • Kiedy: 16 lutego, niedziela, godz. 18.00
  • Wstęp wolny
  • Wydarzenie - https://www.facebook.com/events/553668942149770/

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze