29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to wydarzenie z dwudziestoośmioletnią tradycją, które zrodziło się z ogólnopolskich Spotkań Wydawców Dobrej Książki. Organizowane pod koniec roku kalendarzowego, są swoistym podsumowaniem literackiego roku w Polsce. Najlepsi wydawcy z całej Polski, fantastyczna oferta książek, a także bogaty program spotkań i wydarzeń sprawiają, że WTDK to prawdziwy festiwal literatury. Od 2019 targom towarzyszą także Targi Dobre Strony poświęcone książkom dla dzieci i młodzieży. 

Targi tradycyjnie zgromadzą najlepszych wydawców z całej Polski, ale pojawią się także stoiska z literaturą zagraniczną.

Przez cztery dni w Hali Stulecia będzie okazja do spotkania z wieloma autorami – pełny program i listę gości poznamy w połowie listopada.

Wśród targowych atrakcji znajdą się nie tylko rozmowy z pisarzami, ale również liczne warsztaty, wykłady i konkursy. Po raz trzeci imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego – strefa designu, sztuki i mody, które rozgoszczą się w kuluarach Hali Stulecia.

Po raz trzeci także natomiast dodatkowy, wieczorny program w klubie Proza (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2) zatytułowany „Salon Zdobywców”. To cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2020 roku, które poprowadzi Michał Nogaś. 

W ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek poznamy także Najlepszą Książkę Roku, która zdobędzie Nagrodę Pióro Fredry oraz laureata Nagrody Dobre Strony (za książkę dziecięcą) – prestiżowe wyróżnienia w pierwszych i jednych z najważniejszych konkursów edytorskich w kraju.

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze