Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2017

Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2017

Jak co roku w ramach Marszu Kapeluszy uczestnicy spróbują pobić kolejny raz Kapeluszowy Rekord Wrocławia. Aktualny wynik to 1300 kapeluszy. Liczy się każde nakrycie głowy i każdy może wziąć udział, nie ważne, w jakim jest wieku. Należy tylko pamiętać, by zgłosić się bezpośrednio przed marszem.

Ozdobny korowód postaci w każdym wieku. Każdy odziany w wymyślne kapelusze. Kolejny raz z placu Nowy Targ ruszy Marsz Kapeluszy. Trasa będzie przebiegać przez ulice Kotlarską, Szewską, Kurzy Targ, rynek aż do wcześniej ustawionej sceny na placu Gołębim.

Wtedy też będą wybierani laureaci kapeluszowego konkursu w kategoriach najbardziej kreatywny kapelusz, kapelusz ekologiczny i duet kapeluszowy.

Marsz zakończy się na placu Gołębim, gdzie zacznie się właściwa Inauguracja. Tam też prezydent Wrocławia przekaże symboliczne klucze Królowej i Królowi Seniorów. Zostaną też wręczone nagrody w kapeluszowym konkursie. Dodatkowo odbędzie się wręczanie statuetek „Przyjaciela Seniorów”. Wszystko zakończy się koncertem „stare, dobre przeboje”.

Program:

  • Marsz kapeluszy: bicie Kapeluszowego Rekordu Wrocławia, godz. 9.00–10.30
  • Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2017: przekazanie symbolicznych kluczy przez Prezydenta Wrocławia dla Króla i Królowej Seniorów, godz. 11.00
  • Wręczenie nagród w konkursie kapeluszowym w kategoriach, najbardziej kreatywny kapelusz, kapelusz ekologiczny, duet kapeluszowy.
  • Wręczenie statuetek „Przyjaciel Seniorów”
  • Koncert „stare, dobre przeboje” w wykonaniu Izabeli Możdżeń z zespołem IM FANKI TIM Miejsce: od pl. Nowy Targ do sceny na Rynku, godz. 12.00.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu

 

Komentarze