Zadbaj o morze... we Wrocławiu!

Zadbaj o morze... we Wrocławiu!

Przez  tydzień, we wrocławskim Afrykarium odbywać się będzie kolejny z cyklu event „Może zadbajmy o morze”. Jak podczas codziennych zakupów podejmować właściwe decyzje i chronić morskie zasoby podpowiedzą FRoSTA i MSC. „Może zadbajmy o morze” to kampania edukacyjna poświęcona tematowi zrównoważonego rybołówstwa, która już drugi raz w tym roku zagości we wrocławskim Afrykarium.

Odwiedzający interaktywne stanowisko dowiedzą się m.in.: jak to, które ryby jemy, wpływa na ekosystem morski, jaką drogę przebywają, zanim trafią na nasz talerz oraz które gatunki ryb możemy spokojnie wkładać do sklepowego koszyka, a które są zagrożone wyginięciem.

Na wszystkich, którym nie jest obojętny los morskich zasobów, w dniach 10-16 lipca (od poniedziałku do niedzieli) w godz. 10.00-18.00, w Afrykarium we Wrocławiu, czekać będą eksperci. Nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale też oprowadzą chętnych po specjalnym stanowisku. Odwiedzający będą mieli szansę wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach edukacyjnych, a także skorzystać z niezwykłej kasy fiskalnej, która zamiast ceny na paragonie, poda nam informację czy wybrany gatunek ryby można bezpiecznie kupować.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Afrykarium Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze