NUDZI - MISIE Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

Nudzi-Misie: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek, miś Paddington i inne znane, lubiane misie to nasi przyjaciele od dziecka. Kochamy je za poczucie bezpieczeństwa czy niezapomniane przygody. To bez wątpienia nasze najsympatyczniejsze zabawki i przytulanki oraz niezastąpione postacie z bajek i baśni, które od wielu lat dzielą nasze radości, smutki i tajemnice – wydawałoby się, że misie towarzyszą nam od zawsze.

„Nudzi-Misie” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszelakie misie i niedźwiedzie.

Konkurs ma za zadanie promować twórczą aktywność młodych artystów, rozwijać ich wyobraźnię, pomysłowość i abstrakcyjne myślenie odnośnie wielobarwnej sylwetki Misia.

Tytuł podany w formie żartobliwej gry słownej ma sprawić, że uczestnicy mogą podejść do tematu nie tylko w sposób tradycyjny, ale również w mniej konwencjonalny i oderwany od prawdziwego wizerunku znanych nam przyjaciół. Prace będą oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalność i sposobu interpretacji tematu oraz walorów estetycznych.

Konkurs oceniany będzie w czterech kategoriach wiekowych:

  • dzieci w wieku  6 lat
  • dzieci w wieku  7-9 lat
  • dzieci w wieku 10- 12 lat
  • młodzież w wieku 13-16 lat

Czekamy na prace z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, płaskorzeźby, kolażu i innych technik własnych. Zapraszamy do twórczej oraz kreatywnej interpretacji tematu.

Informacje: Karolina Sikora
karolina.sikora@ckagora.pl
tel. 71 325-14-83, wew. 109.

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze