„Gdybym mógł, progi wilczą otoczyłbym jamą”. Zazdrość i zdrada w związku

„Gdybym mógł, progi wilczą otoczyłbym jamą”.

Zazdrość ma w sobie wiele z fantazji. Czując zagrożenie, partnerzy wyobrażają sobie najgorsze możliwe scenariusze. Drobne gesty i niejasne sytuacje urastają do rangi niepokojących sygnałów. Odczuwany ból jest bardzo realny, szczególnie jeśli zdrada faktycznie się wydarza. Opadają wówczas maski, często pod wpływem gwałtownych i sprzecznych emocji. Ujawniona prawda daje cenny wgląd w kondycję psychiczną i faktyczne relacje wszystkich zamieszanych w sytuację zdrady osób.

  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, informacje o zapisach na stronach www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl oraz www.swps.pl
  • współorganizator cyklu: Uniwersytet SWPS

Aleksandra Żyłkowska – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog. Zajmuje się praktyką kliniczną i psychoedukacyjną. Pracuje w Strefie Młodzieży i Strefie Psyche Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS prowadząc warsztaty, wykłady i szkolenia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz pedagogów szkolnych. Pracuje w Instytucie Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach. Ukończyła specjalizację z seksuologii klinicznej na podyplomowych studiach „Seksuologia kliniczna” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Jest w trakcie czteroletniego Kursu Systemowej Terapii Rodzin w Ośrodku Psychoterapii w Krakowie.

Kurs posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Zgodnie z wymogami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego swoją pracę poddaje stałej superwizji u osób posiadających tytuł superwizora PTP oraz PTS. Prywatnie miłośniczka podróży backpackerskich, od lat zauroczona Skandynawią.

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze