Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu

W sobotę 24 listopada 2018 r. odbędzie się kolejna, dziewiąta już edycja największej akcji edukacyjnej samorządu notarialnego – Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku temat przewodni brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”.

We Wrocławiu notariusze zapraszają w godzinach 10.00-16.00 do Budynku Starej Giełdy, Plac Solny 16.

 

Tego dnia rejenci, zgromadzeni w 19 miastach Polski  wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku przy zawieraniu różnego rodzaju umów (np. darowizny czy dożywocia), jak uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie, czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Poinformują także o czynnościach prawnych, które w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej.

Notariusze wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.

W ten sposób zostanie zrealizowany główny cel, jaki przyświeca idei Dnia Otwartego Notariatu – edukacja prawna. „Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii” – wyjaśnił not. Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

We Wrocławiu notariusze zapraszają w godzinach 10.00-16.00 do Budynku Starej Giełdy, Plac Solny 16.

Lokalizacja

Budynek Starej Giełdy

pl. Solny 16, 50-062 Wrocław

Komentarze