wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Art Journal - techniki uwalniania kreatywności

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych pomagających rozbudzić kreatywność i wyrazić siebie. Pracować będziemy w naszych osobistych twórczych pamiętnikach (art journal), które zapewnią nam całkowitą swobodę twórczą i pomogą zwalczyć kreatywne blokady. Na pierwszym spotkaniu każdy uczestnik otrzyma zeszyt z grubym papierem, odpowiedni do wszelakich twórczych zastosowań.

Każde spotkanie zaczniemy ćwiczeniem z pisania automatycznego, co pomoże nam oderwać się od codziennych spraw i otworzyć na kreatywny przepływ. Następnie zaczniemy tworzyć. Spotkania będą dotyczyć różnych technik: poznamy między innymi malowanie intuicyjne, monotypię, kolaż czy tworzenie tablicy nastrojów. Ale to nie wszystko! Poza tematem przewodnim danych warsztatów, dla uczestników będą dostępne również farby, kredki, pastele, kolorowe sznurki i skrawki materiałów do kreatywnych wyklejanek…

Każdy znajdzie coś dla siebie! To doskonała okazja, by wypróbować różne materiały, otworzyć się na eksperymentowanie i pozbyć oporów i lęku przed pustą kartką. Tworzenie sztuki jest wspaniałym sposobem na rozładowanie stresu, wyrażenie myśli i poznanie swojego wewnętrznego ja. Jest polecane od wielu lat przez psychologów i psychoanalityków m.in. ze szkoły Junga. Często jednak mamy opory, by zacząć, boimy się porażki i opinii innych.

Na warsztatach w przyjaznej atmosferze postaram się przekonać każdego, że nie ma nieudanej pracy kreatywnej czy brzydkiej sztuki, a każda próba jest szansą na odkrycie czegoś nowego. Podaruj sobie odrobinę kreatywnego relaksu! Pierwsze 15 osób, które zapiszą się na warsztaty, otrzyma gratis specjalny notes do prowadzenia Art Journala!

Miejsce

Zobacz także