wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Cyjanotypia – motywy roślinne- Secret Spot

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Cyjanotypia to niezwykła, stara technika fotograficzna dla każdego. Nie musisz posiadać żadnych wcześniejszych doświadczeń plastycznych ani aparatu.

Wystarczy chęć i ciekawość. Każdemu się uda!

BŁĘKITNA NATURA

Na zajęciach będziecie mieli okazję stworzyć roślinne fotogramy z wykorzystaniem techniki cyjanotypii. Ususzone rośliny do stworzenia odbitek, również czekać będą na Was na miejscu. MATERIAŁY Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać dwie prace, na papierze akwarelowym oraz jedną odbitkę na na tkaninie. W ramach spotkania czekać na Ciebie będzie pyszny napar i słodkie ciasteczka.

TECHNIKA

Cyjanotypia to technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza.

Powstała odbitka ma charakterystyczny, piękny odcień błękitu pruskiego.

PRAKTYKA

Na warsztatach będziecie mieli okazję zapoznać się z techniką cyjanotypii, jej historią oraz możliwościami które stwarza. Każdy zrobi też trzy własne fotogramy na papierze oraz tkaninie.

KURSY ORAZ CYKLE

Istnieją również opcje rozszerzonych warsztatów gdzie poza fotogramami wykonujemy odbitki z negatywów, na dużych formatach albo też tonujemy powstałe prace (przybierają wtedy różne odcienie brązów i sepii). Możesz też zakupić wideo-kurs i e-booka o cyjanotypii: Cyjanotypia od podstaw – Wideokurs i ebook – CRZ Krzywy Komin – Sklep

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także