VII charytatywny Wrocławski Bieg Akademicki

VII charytatywny Wrocławski Bieg Akademicki

Po raz siódmy studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego organizują Wrocławski Bieg Akademicki. Wydarzenie organizowane jest w formie online.

W sześciu dotychczasowych edycjach Wrocławskiego Biegu Akademickiego udział wzięło 15 tysięcy osób, a dochód z opłat startowych wyniósł w sumie 60 tys. zł. Co roku pieniądze przekazywane są na rzecz osób potrzebujących. Wpłaty od uczestników VII WBA trafią do Janka, nastolatka od dzieciństwa chorującego na mukowiscydozę, podopiecznego Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Organizatorzy biegu stawiają także na promocję zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej.

Wirtualne zawody

Zawodnicy i zawodniczki mają do wyboru bieg na dystansie 5 lub 10 km. Ze względu na zagrożenie koronawirusem w tym roku wydarzenie organizowane jest w formule online. Aby wziąć w nim udział należy skorzystać z aplikacji Activy. Zarejestrować się, wybrać dystans i w sobotę, 15 maja między godz. 00.00 a 23.59 przebiec dany odcinek. Wybór miejsca, trasy, pory dnia zależy od zawodnika.

Organizatorem wydarzenia są studenci z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów, agendy Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we współpracy z AZS UE Wrocław.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze