Wycieczka Walkative! PL - Stare Miasto

Wycieczka Walkative! PL – Stare Miasto

Organizatorzy zapraszają na polskojęzyczne wycieczki o godz. 10.30 ulicami pięknego Wrocławia, który potrafi oczarować i uwieść od pierwszego wejrzenia. W trakcie wycieczek postaramy się zrozumieć, jak Wrocław stał się miastem tak różnorodnym i pełnym kontrastów. Miejscem, gdzie przenika się historia wielu narodów i kultur. Dlatego też Wrocław nazwany jest mikrokosmosem, jako odzwierciedlenie całej historii Europy Środkowej w jednym punkcie.

Odkrycia, reformy, zmagania europejskich potęg czy tragedie obu wojen i dwa największe totalitaryzmy w historii miały swój rozdział w dziejach miasta. Wyjątkowość Wrocławia tworzy klimat stworzony przez tych wszystkich, którzy po 1945 roku postanowili zacząć wszystko od nowa i związali z nim swoje życie. Latami odbudowywane miasto odzyskało swój blask i niczym feniks z popiołów stało się ponownie klejnotem jaśniejącym na mapie Polski. Często sami Wrocławianie odnajdują na naszych wycieczkach miejsca i historie, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. W trakcie wycieczek zwiedzimy okolice Rynku, poznamy dzieje Uniwersytetu, znajdziemy ukryte miejsca oraz zwiedzimy jedną z najromantyczniejszych wysp - Ostrów Tumski. Każdego dnia spacer rozpoczynamy o 10:30 spod pomnika Fredry.

Uczestnictwo jest nie wymaga dodatkowych zapisów/rezerwacji/biletów to uczestnicy na koniec decydują o cenie spaceru, zgodnie z własnym sumieniem i zadowoleniem. 

Lokalizacja

Pod pomnikiem Fredry

Rynek,  Wrocław

Komentarze