WroEscape 2017 – Święto Escape Roomów

WroEscape 2017 – święto Escape Roomów

Escape room (tzw. pokój zagadek, pokój ucieczki) to gra przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Gracze mają za zadanie wydostać się w określonym czasie z zamkniętego pomieszczenia. Do tego celu prowadzi ich sieć zaskakujących łamigłówek i mechanizmów, a przede wszystkim fabuła. 

Pierwszy tego typu pokój w Polsce powstał we Wrocławiu w 2014 roku. Dziś jest ich w mieście ponad 60, a także dwa tzw. domy strachu. Escape roomy działają również we wszystkich największych polskich miastach, ocenia się, że jest ich łącznie ponad 900 pokoi, prowadzonych przez trzysta firm.

Trzydniowe święto Escape Roomów 

Zaczyna się we Wrocławiu w piątek, 27 października, a kończy w niedzielę – 29 października. W ramach WroEscape 2017 organizatorzy przygotowali: 

  • 27 października: Finał PolandEscape 2017 – wielki finał I Mistrzostw Polski w Escape Roomach, podczas którego zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny z całej Polski. To pierwsze takie wydarzenie w kraju. (lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, cały dzień). Więcej informacji https://polandescape.com/ – impreza zamknięta dla „kibiców”
  • 28 października:  Pierwsza w Polsce konferencja na temat  Escape Roomów, podczas której będzie można  posłuchać wystąpień liderów rynku oraz samych miłośników tej branży. Nie zabraknie twardych danych i ciekawych przykładów z całego świata. Odbędą się także warsztaty, które  poprowadzą specjaliści z Polski i z zagranicy – konstruktorzy pokoi i zagadek, marketingowcy, a także profesjonalni gracze.
    Udział w konferencji jest bezpłatny, rejestracja do środy 25 października. Formularz rejestracyjny i program konferencji są dostępne na stronie: https://wroescape.com/
    Konferencji będą towarzyszyć targi branży Escape Room, pełne ciekawych rozwiązań i nowatorskich technologii. (lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia).
    Tego dnia każdy będzie mógł również zagrać w escape roomie – pod warunkiem rozwiązania pewnej łamigłówki. Zasada – kto pierwszy, ten lepszy, ponieważ gra jest przewidzana dla 152 osób.  
  • 29 października – wrocławskie escape roomy i domy strachu zapraszają do siebie.  Wybór jest duży – 63 rozmaicie „wystylizowane” pokoje  w różnych częściach miasta oferują pełne emocji przeżycia podczas uwalniania się z pułapki. Co wybrać, można zobaczyć na: https://lockme.pl/wroclaw/

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze