wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Folkowe Mikołajki – Kumbia Mać & Kapela Timingeriu

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Klub Stary Klasztor zaprasza na tradycyjne już Folkowe Mikołajki.

6 grudnia w Sali Gotyckiej zagrają dwie wybuchowe wrocławskie formacje folkowe - KUMBIA MAĆ oraz KAPELA TIMINGERIU. Będzie bałkańsko i słowiańsko oraz latynoamerykańsko! Będą szalone tańce i dużo dobrej muzyki

KUMBIA MAĆ

Kumbia to bardzo popularna w kręgach latynoamerykańskich muzyka, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii. Ten typ muzyki staje się coraz szerzej znany w Europie.

Kumbia Mać powstało w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i bolero. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 9 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Chile i Francja.

KAPELA TIMINGERIU

(czyt. Kapela Timindżeriu) to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem.

Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji: na dużych scenach plenerowych, scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. 

Bilety:

  • 20 zł - I pula 50 szt. (przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bile[email protected]), 25 zł - w punktach sprzedaży, 30 zł - w dniu koncertu
  • miejsca siedzące: 40 zł.

Miejsce

Zobacz także