Koncert: Sam & Bart

Koncert: Sam & Bart

Piątek 21.09 to dzień premiery debiutanckiej płyty Sam & Bart – wrocławsko-rybnickiego duetu, który najlepiej opisuje zdanie „dwa głosy, dwie gitary i tysiąc historii”.

Z okazji debiutu panowie zagrają koncert w Otwartej Przestrzeni Kultury w Parku Szczytnickim. Wstęp jest wolny.

Dwa męskie głosy śpiewające w harmonii to rzadkość. Wraz z premierą debiutu Sam & Bart ta luka na rynku muzycznym znika. Pierwsza płyta Sam & Bart to zestaw jedenastu wspólnie napisanych piosenek, również wspólnie zagranych i zaśpiewanych. Sam & Bart to przyjaciele z czasów gdy obydwaj byli jeszcze nastolatkami. Na początku śpiewali na głosy piosenki ulubionych wykonawców. Z czasem, zupełnie spontanicznie, zaczęły powstawać autorskie kompozycje.

Zespół zachwycił jurorów festiwalu w Jarocinie, na którym wziął udział w finałowym koncercie. Wzbudził też zainteresowanie rozgłośni radiowych, które chętnie zapraszają grupę do występów na żywo na antenie (m.in. Radio RAM, Trójka, Radio Katowice, Radio Łódź). Jedna z nich, Polskie Radio Koszalin, poszła o krok dalej i zaproponowała nagrania w Studio im. Czesława Niemena. Ich efektem jest właśnie debiutancki album zatytułowany po prostu Sam & Bart.

Lokalizacja

Przestrzeń Otwarta

Grabiszyńska 9,  Wrocław

Komentarze