Piknik z książką przy Hali Stulecia

Piknik z książką przy Hali Stulecia

W weekend 19-20 sierpnia, na placu pod Iglicą odbywać się będzie letni piknik, na którym będzie można nakarmić zarówno ciało jak i ducha. Piknik z Książką i Halą Stulecia, organizowany przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej, potrwa dwa dni, w czasie gdy w Hali Stulecia odbywać się będzie Światowy Kongres IFLA – Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich.

Bezpłatna  biblioteka pod chmurką

Lato sprzyja czytaniu na świeżym powietrzu, nie ma nic przyjemniejszego jak poleżeć na słońcu, lub jak kto woli w cieniu parasola i zatopić się w świecie wykreowanym przez któregoś z ulubionych pisarzy. Hala Stulecia postanowiła się włączyć w zdobywającą coraz więcej zwolenników ideę bookcrossingu, zwaną potocznie „wędrującą książką”. Na terenie pikniku znajdą się specjalne stanowiska, gdzie będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub wymienić swoją ulubioną książkę na inną i w ten sposób „puścić ją w obieg”. Organizatorzy pomyśleli o najmłodszych czytelnikach, na pikniku znajdą się także specjalne strefy dla dzieci, gdzie nie tylko będzie można poczytać ale gdzie przygotowane będą również kolorowanki z bohaterami najbardziej znanych bajek.

Światowy Kongres IFLA

W trakcie trwania Pikniku z Książką w Hali Stulecia rozpoczynać się będzie Światowy Kongres IFLA – Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich, który potrwa do 25 sierpnia. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie branży i ma ogromne znaczenie wśród członków IFLA, czyli ponad 14 000 stowarzyszeń, bibliotek i podobnych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. W Kongresie weźmie udział blisko 3,5 tys. uczestników, w jego trakcie prezentowane i omawiane będą najważniejsze wydarzenia dotyczące bibliotekarstwa i informacji naukowej.

Letni piknik

Przez dwa dni przy Hali Stulecia będzie można spróbować wyśmienitych dań z mobilnych restauracji, które zaparkują tuż przy Iglicy. Nie zabraknie również przysmaków i słodkości dla najmłodszych. Wygodne leżaki i strefy gdzie można zjeść będą przygotowane tuż przy stanowiskach gastronomicznych.

Lokalizacja

Plac pod Iglicą Hala Stulecia

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze