wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Literatura
  4. Spotkanie autorskie z Mieczysławem Gorzką, autorem powieści kryminalnych.

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Rozmowę poprowadzi Joanna Łajdanowicz, kierowniczka Filli nr 22, ul. Chociebuska Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Mieczysław Gorzka - autor literatury fantastyczno-naukowej, fantasy, sensacyjnej, horrorów oraz kryminałów.

Urodził się w 1969 roku w Środzie Śląskiej Gmina Środa Śląska, ale od ponad 30 lat mieszka we Wrocławiu. W dzieciństwie uwielbiał książki i marzył o zawodzie pisarza. Ulubionym autorem Mieczysława Gorzki jest Jo Nesbo. Jego pasją jest również astronomia, średniowieczna historia Wrocławia, fizyka kwantowa, a także sztuka piwowarstwa.

Pisarz z wykształcenia jest ekonomistą. Jednym ze znanych jego cyklów kryminalnych są „Cienie przeszłości”. Pierwszy tom z tej serii, pod tytułem „Martwy Sad”, autor napisał w 2012 roku, jednak dzieło zostało wydane dopiero w 2019 roku. Kolejny tom „Iluzja” opublikowany został w 2019 roku, a ostatni w 2020 roku, pod tytułem „Torentanz”. W ten sposób powstała trylogia, w której opisane są losy komisarza Zakrzewskiego. Postać komisarza Marcina Zakrzewskiego powróciła w cyklu „Wściekłe psy” w 2021 roku. W 2022 roku ukazał się thriller Gorzki "Krwawnica" i książka "Lilie". Partner wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Miejsce

Zobacz także