„Koniec ruskiego miru?” Spotkanie autorskie z Piotrem Skwiecińskim

„Koniec ruskiego miru?” Spotkanie autorskie z Piotrem Skwiecińskim

Dlaczego społeczeństwo rosyjskie popiera tę wojnę? Dlaczego nie robią na nim wrażenia zbrodnie dokonane w ich imieniu? Czy historycznych paraleli należy szukać w czasach Iwana Groźnego, carów-autokratów, epoce komunizmu – czy wszędzie naraz?

Książka Piotra Skwiecińskiego, który 31 marca weźmie udział w spotkaniu autorski, pomaga przemyśleć te pytania, dostarczając przy tym wielu nieoczywistych obserwacji i wniosków z perspektywy człowieka, który poznał Rosję od podszewki. W debacie oprócz Autora udział wezmą: dr Łukasz Kamiński, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz dr Paweł Ukielski, Zastępca Dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Powstania Warszawskiego.

Goście pochylą się nad zagadnieniem, które sam przed sobą postawił Autor książki - Zrozumienie ideologicznych przyczyn rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz historycznego, mitologicznego i emocjonalnego podglebia, z której wynurzyła się na nowo upiorna maszyna rosyjskiego imperializmu.

Piotr Skwieciński był w Moskwie korespondentem, a ostatnio dyrektorem Instytutu Polskiego. Został wydalony z Rosji wraz z grupą polskich dyplomatów po wybuchu wojny. Z wykształcenia historyk, do 2019 dziennikarz (m.in. prezes PAP, publicysta „Życia”, „Rzeczpospolitej”, tygodnika „wSieci”). Obecnie dyplomata. Wydarzenie odbędzie się 31 marca o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia książka dostępna będzie w promocyjnej cenie.

Lokalizacja

Centrum Historii Zajezdnia

Grabiszyńska 184,  Wrocław

Komentarze