Premiera filmu "Poza własne granice"

Premiera filmu „Poza własne granice"

UWAGA! Data pokazu ulega zmianie i zostanie ogłoszona do dnia 08.05

Fundacja Ukraina zaprasza  na premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Poza własne granice”.  Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach migrantów we Wrocławiu, które zmierzają się z wyzwaniami zmieniającym ich samych i życie społeczności lokalnej. 

Projekcja połączona będzie ze spotkaniem z autorkami i bohaterami oraz dyskusją na temat migracji i adaptacji obcokrajowców w polskim społeczeństwie.

Wstęp wolny

O filmie: 

„Obcość” nie powinna kojarzyć się ze strachem. W filmie „Poza własne granice” udowadniają to Ziad, Valentina, Rinku i Gregor. Każde z nich pracując u podstaw buduje lokalne społeczeństwo, łamie bariery wykluczenia i odkrywa osobistą niezależność. Wrocław, miejsce, które dziś nazywają domem, jako piąta postać na ekranie jest ich przyjacielem i wrogiem jednocześnie.

Pierwszym i najważniejszym wyborem bohaterów było: działać czy oczekiwać na przyjęcie. Szkocki dziennikarz, pomagający odnaleźć się przyjezdnym w niuansach polskiej rzeczywistości, pochodząca z Ukrainy nauczycielka, stojąca na czele międzynarodowego jazzbandu, socjolog z Syrii, poznający ludzi w czasie akcji charytatywnych oraz entuzjastka indyjskiej kultury i jej splotów z polskimi tradycjami – wszyscy wybrali akcję. Mimo tęsknot i trudności potrafili odnaleźć prawdziwych siebie – nawet na obcej ziemi.

Film jest stworzony w ramach kampanii społecznej “Jestem wrocławianinem, tak jak Ty”. Kampania jest częscią  projektu „ReSTART" dofinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. 

Szczegóły na stronie organizatora na Facebooku

Szczegóły Premiera filmu „Poza własne granice"

Premiera 21.05.2021
Reżyseria Olena Astakhova, Aleksandra Dziula
Scenariusz Olena Astakhova
Obsada
  • Rinku Gupta
  • Ziad Abou Saleh
  • Gregor Gowans
  • Valentina Vatutina
Muzyka Jakub Pietras
Operator Olena Astakhova, Aleksandra Dziula
Projekt Olena Astakhova, Aleksandra Dziula
Tytuł oryg. Poza własne granice
Kraj Polska
Gatunek Dokumentalny
Język Olena Astakhova, Aleksandra Dziula, Dmytro Zozulia
Rok 2020
Długość 70 min

Komentarze