XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja prozdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, gra terenowa – to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na wrocławian w najbliższy weekend.

22 i 23 września na Wyspie Słodowej odbędzie się dwunasta edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 50 partnerów: organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, warsztaty kulinarne, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

W sobotnie południe XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia otworzy peleton ponad 800 rowerów (zapisy i więcej szczegółów na http://fan.org.pl/rowerowypeleton), a Wyspa Piaskowa zamieni się w Wyspę Rowerową.

Mieszkańcy Wrocławia mogą za darmo oznakować rowery, skorzystać z drobnych napraw rowerowych oraz spróbować swoich sił podczas warsztatów jazdy na monocyklu. Ponadto wszyscy chętni mogą wziąć udział we wspólnym kręceniu kilometrów na rowerach spinningowych.

W niedzielę zapraszamy na drużynowy bieg na orientację „Zorientuj się na zdrowie”, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny. Zadania, z którymi trzeba się zmierzyć dotyczą tematów zdrowotnych, co będzie świetnym połączeniem edukacji i aktywności fizycznej.

Więcej szczegółów i zapisy na profilu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

ZINtegruj

W namiocie ZIN na Wyspie Słodowej odbędą się warsztaty, których celem jest integracja ludzi zdrowych i chorych.

W sobotę zaplanowano warsztaty z języka migowego i audiodeskrypcji, a w niedzielę Fundacja Eudajmonia zaprasza na warsztat „Oswoić nieznane”, który ma na celu pokazać życie osób niepełnosprawnych. Oprócz tego w namiocie na własnej skórze można poczuć z jakimi problemami borykają się osoby starsze – każdy może ubrać specjalny kombinezon dociążający stawy, imitujący drżenie rąk oraz problemy ze wzrokiem i słuchem. Za pomocą gogli VR można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poczuć jak osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim.

Na scenie

W niedzielę  od godz. 12.00 pokaz i warsztaty gotowania Akademii Małego Kucharza, około 13.30 etiuda teatralna „Pączkowe drzewo” w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej, a tematem etiudy będzie integracja dzieci zdrowych i tych z problemami zdrowotnymi .

Głównym punktem niedzielnej sceny będzie koncert zespołu MICROMUSIC Acoustic Trio o godzinie 15.00.

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze