TKANA MAKATKA | Warsztaty rzemiosła

TKANA MAKATKA | Warsztaty rzemiosła

Warsztaty TKANA MAKATKA ze Splotką to kobiece spotkanie, na którym nauczysz się podstaw tkania i pracy z włóknem. Zrobisz na nim swoją pierwszą tkaninę artystyczną w ulubionych kolorach o wymiarach 18x30 cm. Masz zapewnione wszystkie materiały i narzędzia, więc nie musisz się o nic martwić. Naszemu spotkaniu będzie przyświecać idea ZERO WASTE – nie marnujemy, odzyskujemy! Dodatkowo po zajęciach możesz wykupić ramki w promocyjnej cenie. W trakcie zajęć przewidywana jest przerwa na kawkę lub herbatkę z bezcukrową przekąską. Spotkanie organizowane jest w niezwykłej galerii "Sztuka na Miejscu", gdzie w artystycznej atmosferze zanurzymy się w świecie splotu.

Zajęcia adresowane są dla osób, które dopiero chcą się nauczyć technik tkackich oraz dla tych, które już miały styczność z wątkiem i osnową. Spotkanie tkana makatka jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, bez względu na wiek. Dzięki tym warsztatom nauczysz się podstaw tkackich, a na zajęciach stworzysz swoją pierwszą tkaną makatkę! Poznasz historię tego rzemiosła oraz dowiesz się gdzie wykorzystać swoje nowe umiejętności w życiu codziennym. Nauczysz się odróżniać materiały takie jak wełna, bawełna i len oraz dowiesz się jakie mamy rodzaje włóczek. Zdobędziesz nowe hobby, które nieodzownie łączy się z polską tradycją rzemieślniczą.

Na tych warsztatach 𝐧𝐚𝐮𝐜𝐳𝐲𝐬𝐳 się: • specyfiki tkania na ramce oraz opanujesz jej obsługę, • rozpoznawania materiałów oraz układów kolorystycznych makatek, • co najmniej 4 podstawowych splotów tkackich, • kontrolowania napięcia wątku i osnowy, żeby tkanina była równa, • równania linii brzegowej, • dodawana frędzli, aby idealnie zakańczać pracę, • prawidłowego wykończeniem makatki i innych tkanin, • oczywiście jak recyklingować „zrzuty", • gdzie wykorzystywać swoje umiejętności w życiu codziennym, • ostatnia rzecz na tej liście, ale równie ważna – dowiesz się gdzie dostać najlepsze materiały we Wrocławiu i sklepach internetowych (przekażę Ci informacje na temat surowców tak od serca, bez ukrytego marketingu).

𝐙𝐚𝐩𝐞𝐰𝐧𝐢𝐚𝐦𝐲: Uczestnicy warsztatów mają zapewnione wszystkie materiały (wełny, włóczki, przędze, sznurki) oraz dostęp do narzędzi. Dodatkowo po zajęciach możesz wykupić ramki w promocyjnej cenie. Na przerwie dostępne gorące napoje (kawa lub herbata "na barze") oraz przekąska. Na koniec zrobimy sobie zdjęcia pamiątkowe, idealne na Wasze media społecznościowe. Ostatnia i najważniejsza rzecz to wsparcie doświadczonej tkaczki, która przekaże całą swoją wiedzę w trakcie 3 godzin spokojnego relaksu w przyjemnej atmosferze "Sztuki na miejscu".

𝐒𝐩𝐥𝐨𝐭𝐜𝐞 Monika Splotka to instruktorka splotu, która uczy tkać i pleść we Wrocławiu od 2018 roku. Samą sztuką włókna zajmuje się już 19 lat. Ma na swoim koncie 2 wystawy indywidualne, serię happeningów miejskich oraz wystawę grupową pt. Galeria Ulotna. Na co dzień wyrabia kilimy i prowadzi sklep internetowy z narzędziami tkackimi. W swoim życiu kieruje się mottem: codziennie spleć coś nowego! W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Lokalizacja

Sztuka na miejscu – przestrzeń wystawiennicza

Łaciarska 4,  Wrocław

Komentarze