projekt: Barbara Kaczmarek

Zarzewie. IV Zimowa Szkoła Studia Kokyu

„Zarzewie. IV Zimowa Szkoła Studia Kokyu” to siedem dni intensywnego treningu fizycznego i głosowego skoncentrowanego na odnalezieniu/zbudowaniu obecności aktora-performera w zespole, rozbudzeniu wewnętrznej energii i kreatywnej wyobraźni w pracy z ruchem, głosem, słowem i pieśnią. Szkoła będzie miała charakter intensywnej pracy fizycznej i wokalnej.

Prowadzący: Joanna Kurzyńska, Marie Walker, Marta Horyza i Przemysław Błaszczak są doświadczonymi performerami i pedagogami teatru, liderami Studia Kokyu, którzy nieustannie pogłębiają swoją praktykę i prowadzą poszukiwania. Poprowadzą oni uczestników warsztatów przez głęboką, indywidualną podróż artystyczną do tlącego się zarzewia, czyli miejsca, w którym coś się zaczyna tlić.

Miejsca, w którym jestem dziś, ja, mój oddech, moje ciało, mój głos. By z zarzewia mógł powstać ogień, który ogrzeje dom, potrzebne są uwaga, troska, dbałość, koncentracja i wysiłek. I czas. „Zarzewie” może być okazją do podjęcia próby zatroszczenia się o ten początek, centrum. Powód rozpoczęcia ruchu, wzięcia oddechu, wydania z siebie dźwięku. W językach polskim i angielskim.

Zapisy do 10 marca przez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej w zakładce [Koszt i zapisy].

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Studio na Grobli - Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Na Grobli 30/32, 50-421 Wrocław

Komentarze