Letnie Spotkanie Filmowe

Letnie Spotkanie Filmowe

Wszystkich, którzy planują wziąć udział w konkursie „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” lub są zainteresowani tworzeniem filmów, zapraszamy na Letnie Spotkanie Filmowe, które odbędzie się 17 czerwca w klubie Łącznik    w Czasoprzestrzeni. Spotkanie organizowane jest w ramach tegorocznego konkursu na krótki film promocyjny o Wrocławiu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, którego organizatorem jest Wydział Promocji Miasta i Turystyki.

Program spotkania obejmuje bardzo różne aspekty tworzenia filmów, zarówno zagadnienia techniczne, jak i realizacyjne. 

Wszystkie prelekcje poprowadzą Partnerzy konkursu, którzy od lat związani są z tworzeniem filmów – reklamowych, fabularnych, animacji – na różnych etapach ich powstawania.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy dla przyszłych uczestników konkursu, ale również do spotkania i wymiany pozytywnej energii.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wypełnienie Formularza uczestnictwa.

Formularz zgłoszeniowy 

Program

10:00 – 10:30 Wrocław jako bohater filmowy

prelegenci:   

 • Alfred Wagner / Wydział Promocji Miasta i Turystyki
 • Kasia Burda / Wydział Promocji Miasta i Turystyki
 • Michał Zieliński / Grupa MagicLine
 • Jarosław Perduta/ Dolnośląskie Centrum Filmowe

10:45 – 11:30  "Animacja ma wiele twarzy" - wykorzystanie animacji  w  różnych produkcjach – planowanie

 • prelegent: Mariusz Radomski / Dash Dot Creations

11:45 – 12:30  Produkcja filmowa od koncepcji po digitalizację

 • prelegent: Michał Zieliński / Grupa MagicLine 

12:45 – 13.30 Praca z aktorem przed kamerą – z udziałem studentów Akademii Sztuk Teatralnych

 • prelegent: Michał Zieliński / Grupa MagicLine

13:30 – 14:30 przerwa 

14:30 – 15:15  Formuła scenariusza filmu fabularnego 

 • prelegent: Bartosz Kędzierski / Kineskop

15:30 – 16:00  Dźwięk w filmie,

 •  prelegenci: Piotr Krzykwa / Voiceland

16.15 – 16.45 Czy niewidomi oglądają filmy? 

 • prelegent: Mariusz Trzeciakiewicz / Fundacja Katarynka

17:00 – 17:30 Why Wrocław?

 • opowiedzą zagraniczni wolontariusze Stowarzyszenia Tratwa

17:30 – Afterparty/DJ Novicky

Prelegenci:

Alfred Wagner

Zastępca Dyrektora Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

Od 2019 roku w Biurze Promocji Miasta i Turystyki nadzoruje Zespół ds. Turystyki. W 2020 roku, jako reprezentant Gminy Wrocław (z pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia) w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, został wybrany na członka zarządu stowarzyszenia zrzeszającego ponad 150 organizacji związanych z branżą turystyczną. Zajmuje się promocją Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjności miasta, jako destynacji turystycznej. Współpracuje z szeroko rozumianą branżą turystyczną. Nadzoruje organizację wydarzeń turystycznych w mieście, ogólnopolskich i międzynarodowych kampanii, study tourów dla touroperatorów i dziennikarzy. Zaangażowany we współpracę promocyjną i turystyczną na poziomie administracji Wrocławia i Dolnego Śląska.Wrocławianin, z urodzenia i wyboru.

Mariusz Radomski

w 2007 roku postanowił wraz z wspólnikiem założyć Agencję Reklamową K&R Evolution, która to między innymi opracowywała logotyp dla najwyższego budynku w Polsce Sky Tower. Widząc coraz szybciej rozwijającą się w Polsce i na świecie produkcję 3D postanowił w roku 2009 przeobrazić agencję reklamową w dom produkcji animacji Dash Dot Creations. Firmę tą z sukcesami rozwija wraz z Łukaszem Kubińskim. Odpowiedzialny jest za nadzór produkcyjny i współpracę z klientami, wyznaczając nowe kierunki rozwoju produkcyjno finansowego Dash Dot Creations.  Na koncie realizacyjnym  ma liczne projekty we współpracy z największymi studiami w Polsce i w Europie.

Michał Zieliński

twórca i CEO Grupy MagicLine. Z branżą filmową związany jest od ponad 20 lat. Pracował przy takich produkcjach telewizyjnych jak „BigBrother”, „Pierwsza Miłość” czy „Biuro Kryminalne”. Na swoim koncie ma też wiele wyreżyserowanych i wyprodukowanych reklam, filmów promocyjnych, teledysków i filmów z koncertów. Pracował dla takich marek jak HP, Pampers, Ford, Grupa Credit Agricole czy PizzaHut.

Bartosz Kędzierski

reżyser, montażysta i scenarzysta. Absolwent reżyserii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Twórca filmów krótkometrażowych i reklamowych. Reżyser, scenarzysta i montażysta serialu animowanego Włatcy móch, użycza również głosu jednemu z głównych bohaterów - Czesiowi.

Piotr Krzykwa

od lat związany ze studiem Voiceland, w którym zajmuje się kierowaniem produkcją dźwiękową oraz studiem filmowym Kineskop, gdzie realizuje się jako producent filmowy. Brał udział w realizacjach seriali animowanych, między innymi: Włatcy móch, 1000 złych uczynków, Kosmiczny wykop; dubbingów: Asteriks i Obeliks, Wallece i Gromit, Sklep dla samobójców; oraz filmów fabularnych: Chaos, Erratum, Interior. Wyprodukował również krótkometrażowych filmów animowanych – Druciane oprawki, Tato! Tato! Tato!, nieNiepotrzebni. Z zamiłowania gitarzysta – współtwórca zespołu Behavior.

Mariusz Trzeciakiewicz

specjalista ds dostępności. Założyciel i prezes Fundacji KATARYNKA. Autor audiodeskrypcji i napisów do filmów polskich i zagranicznych. Współtwórca pierwszego w internecie kina dla osób niewidomych i niesłyszących ADAPTER.pl. Koordynator działań audiodeskrypcyjnych do wydarzeń na żywo prowadzonych w całej Polsce (Orange Warsaw Festival, Top Gear Live, Europejska Stolicy Kultury we Wrocławiu). Autor publikacji na temat audiodeskrypcji. Współtwórca innowacyjnego systemu AudioMovie, chmury i aplikacji na smartfony służącej do udostępniania audiodeskrypcji w kinach i na pokazach festiwalowych. Wcześniej dziennikarz i prezenter radiowy, przez wiele lat związany z Grupą Radiową Agory. Szef Lokalnej Agencji Informacyjnej i dyrektor programowy. Prywatnie zapalony cyklista i pasjonat nowych technologii. 

 • Ze względu na obostrzenia pandemiczne w spotkaniu może wziąć udział do 100 osób. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w wypadku braku odpowiedniej liczby zgłoszeń.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Muzyczny Łącznik

Tramwajowa 1-3,  Wrocław

Komentarze