Podcasty CHZ

Podcasty „Historia do usłyszenia. Wrocław od nowa 1945 i potem”

Jak wyglądało życie codzienne w powojennym Wrocławiu? W jakich warunkach mieszkano? Kto opiekował się dziećmi? Czym były szaberplace? Co serwowano w pierwszym barze mlecznym? Jak odradzała się kultura w zrujnowanym mieście?

Skąd wziął się mit „drugiego Lwowa”? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą podcasty „Historia do usłyszenia. Wrocław od nowa 1945 i potem”. Przygotowany przez studentów Historii w przestrzeni publicznej (Uniwersytet Wrocławski) pod kierunkiem dr hab. Wojciecha Kucharskiego i Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia) cykl składa się z 15 odcinków.

Każdy z nich jest rozmową prowadzącego studenta czy studentki z ekspertem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. dr hab. Prof. UWr Piotr Oszczanowski, Dyrektor wrocławskiego Muzeum Narodowego, Jarosław Perduta, Dyrektor zarządzający Dolnośląskiego Centrum Filmowego czy dr Joanna Hytrek – Hryciuk, historyk, nominowana do tytułu „30 Kreatywnych Wrocławia 2020” w kategorii nauka.

Podcasty będą mieć premierę po jednym odcinku w każdą niedzielę, od 7 marca do 13 czerwca, na antenie Radia Luz. Dostępne też będą na dedykowanej witrynie oraz stronie www.zajezdnia.org.

Lokalizacja

Centrum Historii Zajezdnia

Grabiszyńska 184,  Wrocław

Komentarze