Ogroduwspomnienie / Ogrodemleczenie

Ogroduwspomnienie – Ogrodemleczenie

Szpital psychiatryczny projektowany był jako samowystarczalna jednostka: z pralnią, kostnicą, polami uprawnymi, grządkami, zwierzętami, a także z ogromnym terapeutycznym ogrodem. Jedyna tak rozległa i zielona przestrzeń osiedla obecnie jest dostępna do wewnętrznego użytku Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego i jego pacjentów. 28 września odkryj tajemnice największego na Kleczkowie ogrodu! Dołącz do wielkiego finału projektu Jaśminy Wójcik, która działa w ramach projektu „Sąsiadujemy z artystami”. Jaśmina chce „odczarować” tę przestrzeń i zaprezentować ją na nowo.

Do wspólnego działania zaangażuje pacjentów i pracowników Centrum, a osoby „z zewnątrz” zaprosi do interakcji z tą często pomijaną grupą osób i zapoznania się z ogrodniczą formą terapii. W sobotnie popołudnie zaplanowano moc zielonych atrakcji: Oficjalnie otwarta zostanie szklarnia, którą na wcześniejszych zajęciach przygotują pacjenci ośrodka. 

Będzie można posłuchać nagranych wspomnień byłych i obecnych pracowników szpitala – dźwiękowe historie będą towarzyszyły w różnych miejscach ogrodu, pomagając odkryć jego sekrety!  Odbędą się zajęcia plastyczne na których, wraz z pacjentami, będzie można namalować wymarzone wersje ogrodu. Zaplanowano także warsztaty hortiterapii - leczenia za pomocą ogrodu.

Przez całe popołudnie wypocząć będzie też można podczas rodzinnego pikniku z przekąskami. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich chętnych. Wstęp do ogrodu możliwy jest od godziny 15.00 od strony wybrzeża Józefa Conrada-Korzeniowskiego!

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Dyrekcyjna 37/47, 50-528 Wrocław

Komentarze