Django Girls Wrocław 2018 – programistki poszukiwane

Django Girls Wrocław 2018 – programistki poszukiwane

Startuje kolejna edycji bezpłatnego szkolenia z programowania adresowanego do kobiet. Każda dziewczyna, która chciałaby nauczyć się programowania lub myśli o podniesieniu swoich umiejętności w tym zakresie, może zgłosić się do udziału w kolejnej edycji warsztatów Django Girls Wrocław.

Przez dwa dni uczestniczki będą poznawać język programowania Python całkiem od podstaw, a już pod koniec zajęć, jak zapewniają organizatorzy, będą mogły pochwalić się samodzielnie stworzoną stroną internetową. Celem szkoleń jest m.in. udowodnienie, że programowanie nie jest wcale tak trudne, jak niektórym się wydaje.

Pierwsza wrocławska edycja Django Girls miała miejsce w styczniu 2015 roku. Aktualnie trwają zapisy już na piąte warsztaty we Wrocławiu. Spróbować swoich sił w programowaniu będzie można podczas bezpłatnych zajęć odbywających się w dniach 17-18 listopada.

Merytorycznego wsparcia przy stawianiu pierwszych kroków w programowaniu udzielą mentorzy z Wrocławia i okolic. Uczestniczki nie muszą posiadać żadnej wiedzy z zakresu programowania, jedyne warunki jakie muszą spełnić, to pojawienie się na warsztatach z własnym komputerem i podstawowa znajomość języka angielskiego, która pozwoli odbyć krótki kurs wprowadzający. Reszta wiedzy będzie przekazywana po polsku. Warsztaty odbędą się w budynku OpsTalent przy ulicy Ślężnej.

O Django Girls:

Grupa Django Girls organizuje darmowe warsztaty tworzenia aplikacji internetowych w języku Python przy użyciu framework'u Django. Zajęcia są przeznaczone dla kobiet, które z programowaniem nie miały jeszcze do czynienia. Pierwszą edycję, która odbyła się w Berlinie w lipcu 2014 roku, zorganizowały dwie Polki: Ola Sitarska i Ola Sendecka. Formuła spodobała się tak bardzo, że stała się dla kobiet na całym świecie inspiracją do organizowania kolejnych warsztatów o tej samej tematyce. W Polsce o Django Girls było już głośno w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Zapisy trwają do 28 października.

 

Lokalizacja

OpsTalent

Ślężna 132, 53-111 Wrocław

Komentarze