Wakacje we Wrocławiu. Plan na czwartek

W czwartki za wejście do wrocławskiego ZOO seniorzy, emeryci i renciści, płacą tylko 10 zł.


Warto korzystać z tańszych wejściówek. W czwartek renciści i emeryci płacą tylko 10 zł za bilet do ogrodu zoologicznego (ulga dotyczy także osób niepełnosprawnych i ich opiekunów). Dla seniorów to okazja by nie nadwyrężając  zawartości portfela spędzić z wnukami dzień w ciekawych „okolicznościach przyrody”, w tym w Afrykarium. Bilet ulgowy dla dzieci powyżej trzech lat i młodzieży szkolnej kosztuje 30 zł.

Instytucji oferujących tańsze bilety jest więcej. Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na ekranizacje przygód Mikołajka oraz Asterixa i Obelixa, bilet kosztuje 10 zł.
Seanse w kinie przy ul. Piłsudskiego w czwartek 9 lipca, „Wakacje Mikołajka” godz. 10, „Asterix i Obeliks: Osiedle Bogów”, godz. 12. Rezerwacja telefoniczna biletów nr. tel. 71 793 79 00.

Co malował mistrz Jan Styka
Codziennie dzieci i młodych miłośników historii, sztuki i zabaw plastycznych na zajęcia zapraszają wrocławskie instytucje kulturalne. W każdy lipcowy czwartek o godz. 11 w Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37 rozpocznie się spotkanie dla dzieci w wieku 7-12 lat zatytułowane "Niełatwe, ale ciekawe – zmierz się z obrazem Jana Styki".
Zajęcia mają kilka części. - Spróbujemy rozszyfrować pewien duży obraz słynnego polskiego malarza, Jana Styki. Znajdziemy na nim różne wątki patriotyczne, które wiele opowiadają o polskiej historii – zapowiadają organizatorzy. W kolejnej uczestnicy poszukają na wystawie eksponatów związanych z tematyką dzieła. Chętni powinni zarezerwować miejsce telefonicznie: 071 335 64 83 lub mailowo: edukacja@znio.pl.

W czwartek i w piątek w Muzeum Archeologicznym (godz. 9.30-14) zaplanowano zajęcia zatytułowane prowokacyjnie „Czy „kreskówki” mogą uczyć nas historii?”. - Akcja wielu filmów animowanych dzieje się w dawnych czasach. Na prezentacji multimedialnej poznamy kilka z nich i dowiemy się jakie wydarzenia, postaci, realia są prawdziwe – zapowiadają organizatorzy. Potem uczestnicy sami muszą poszukać motywów, narzędzi i postaci, które pojawiają się w filmach, na wystawie w Muzeum Archeologicznym.
Zajęcia odbywają się Arsenale Miejskim, ul. Cieszyńskiego 9 dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 71 347 16 96 w. 332. Czas spotkania to ok. 90 minut.

Na żaglówkach i kucykach

Do piątku 10 lipca we Wrocławiu trenują dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żeglarz”. Szans na aktywny udział w zajęciach nie ma od kilku tygodni, ale warto choćby pooglądać poczynania 7,8 i 9-latków jak sobie radzą na wodzie. Może ich trening w rejonie dawnego zimowiska barek przy Moście Milenijnym stanie się pretekstem rozpoczęcie zajęć już po wakacjach.
Dzieci i młodzież mogą spróbować swoich sił w siodle – już bezpośrednio. Na torze na Partynicach także organizowane są półkolonie, miejsc także od dawna nie ma, mimo to trenerzy i animatorzy zapraszają. Popołudniami i wczesnym wieczorem prowadzone są zajęcia na kucykach dla najmłodszych amatorów jeździectwa – udział w nich mogą brać nawet trzylatki. Dorośli w tym czasie nie muszą się nudzić, ale także siąść w siodle, już na dużym koniu.
Półgodzinne zajęcia dla dzieci kosztują 35 zł. Rezerwacja w godz. 8-14, pod nr tel. 71 333 45 17, 691 495 923.

O innych pomysłach na wakacje we Wrocławiu czytaj TUTAJ

Zgłoś uwagę