Wakacje we Wrocławiu

Wakacje ruszyły na dobre. We Wrocławiu jest sporo miejsc i wydarzeń przygotowanych z myślą o rodzinach z dziećmi. Zobacz, gdzie w poniedziałek 6 lipca można zabrać dziecko, aby nie narzekało: Mamo, tato, nudzę się.

 


Poniedziałek zapowiada się nadzwyczaj upalny, dlatego najlepszą formą wypoczynku jest zabawa nad wodą. Proponujemy wyjście na wrocławskie kąpieliska. Oto lista miejsc, gdzie można bezpiecznie popływać.

Baseny i kąpieliska we Wrocławiu

Kąpielisko Glinianki, ul. Kosmonautów 2

Kąpielisko w pobliżu Stadionu Wrocław z trzema jeziorkami, plaża z dostępem do wody, na terenie ośrodka są stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki. Na terenie znajduje się także Wake Park, gdzie można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych.

 • Godziny otwarcia: codziennie godz. 9-19.
 • Cennik: bilet normalny 8 zł, ulgowy 6 zł, po godzinie 17 wstęp 3 zł.
 • Karnet: normalny 90 zł (10 wejść), ulgowy 70 zł (10 wejść) - honorowany również na basenie Kłokoczyce i kąpielisku Morskie Oko.

Miejsce do kąpieli – Królewiecka
Wstęp wolny. Plaża o wymiarach ok. 80 na 20 metrów nad stawem Królewieckim na Maślicach.
Do końca wakacji w godz. 9-19 na wyznaczonym odcinku dyżurują ratownicy. Na miejscu działa punkt medyczny i toalety, miejsce na grilla i piknik.

Kąpielisko Morskie Oko, ul. Chopina 27
Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu z plażą, ślizgawką o długości 60 metrów, brodzikiem, placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnią kajaków, boiskami do siatkówki plażowej. Na miejscu działa restauracja i punkty gastronomiczne.

 • Godziny otwarcia: codziennie 9 – 19.
 • Cennik: bilet normalny 10 zł (pon-pt), 13 zł (sob-nd i święta), bilet ulgowy 8 zł (pon-pt), 10 zł (sob-nd i święta), po godzinie 17:00 wstęp 5 zł, wypożyczenie leżaka 5 zł.
 • Karnet: normalny 90 zł (10 wejść), ulgowy 70 zł (10 wejść) - honorowany również na basenie Kłokoczyce i kąpielisku Glinianki.

Basen Kłokoczyce na Psim Polu, ul. Kłokoczycka 2
Duży basen pływacki oraz brodzik dla dzieci na dużym trawiastym terenie, brak piaszczystej plaży. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, na miejscu są toalety, kioski z napojami i jedzeniem.

 • Godziny otwarcia codziennie 9 – 19.
 • Cennik: bilet normalny 10 zł (pon-pt), 13 zł (sob-nd i święta), bilet ulgowy 8 zł (pon-pt), 10 zł (sob-nd i święta), po godzinie 17:00 wstęp 5 zł, wypożyczenie leżaka 5 zł. 
 • Karnet: normalny 90 zł (10 wejść), ulgowy 70 zł (10 wejść) - honorowany również na kąpielisku Kłokoczyce i Glinianki.

Wyspę Opatowicką oplatają nurty Odry, ale największą atrakcją nie są plaże, tylko park linowy. Po otwarciu trasy „Myszka”, powstałej z myślą o trzylatkach, Wyspa Przygody daje szansę na kopa adrenaliny i dobrej zabawy całej rodzinie, maluchom, nastolatkom i dorosłym.

Wyspa Przygody Opatowicka, Biskupin, wejście od ul. Braci Gierymskich

Park linowy Wyspa Przygody zajmuje trzyhektarową działkę w Wyspie Opatowickiej. Jej największą atrakcją jest osiem tras, które na wysokości od 150 cm do 7 metrów na ziemią. To świetna forma zabawy dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Uczestnicy mają do pokonania 110 przeszkód o różnym stopniu trudności, także niewymagających nadzwyczajnej sprawności fizycznej. Np. dla trzylatków jest trasa „Myszka”.
Na drzewach znajdują się również drewniane platformy, tyrolki i domki.
Warto zadbać o wygodne ubranie i obuwie, na miejsce goście otrzymują sprzęt asekuracyjny, m.in. uprzęże i liny, które gwarantują bezpieczną zabawę. Dodatkowe zabezpieczenie na części tras stanowią siatki.


Na terenie Wyspy Przygody Opatowicka jest plac zabaw i miejsce na piknik rodzinny.

Ceny biletów

 • pon - pt, dzieci (do 140 cm wzrostu) 12 zł, ulgowy (osoby uczące się) 20 zł, normalny 30 zł;
 • bilet grupowy (minimum 20 osób), dzieci 10 zł, ulgowy 17 zł, normalny 25 zł.
 • Godziny otwarcia: pon-pt, godz. 10 - 18;
 • w poniedziałek można skorzystać z niższych cen za bilety. 

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, rezerwacja telefoniczna 71 78 66 566

Tanie poniedziałki. Ceny biletów na wszystkie filmy poza pokazami specjalnymi - 11 zł (filmy 2 D) i 16 zł (filmy 3D).

Ogród Zoologiczny i Afrykarium

Rodzinne poniedziałki. Bilet dla dwóch dorosłych plus maksymalnie trójki dzieci kosztuje 80 zł.
Godziny otwarcia w poniedziałki: godz. 9-17 (uwaga: do ogrodu zoologicznego można wejść w godzinach działania kas, o godz. 18 zamykane są pawilony ze zwierzętami i Afrykarium).

W poniedziałkowym rozkładzie jazdy pomysłów na rodzinną rozrywkę są także kameralne spotkania, gry i zabawy plastyczne. To także może być sposób na wspólne spędzenie czasu.

Rodzinny Turniej Gier Planszowych

Miejska Biblioteka Publiczna nr 5 przy ul. Namysłowskiej 8 /Miejska Biblioteka Publiczna nr 23 przy Bulwarze Ikara 29-30

Codziennie na chętnych czekają specjalnie wybrane miejsca z grami planszowymi. Po każdej zakończonej rozgrywce na karcie uczestników bibliotekarze przybiją pieczątkę. Rodziny z największą liczbę pieczątek, otrzymają nagrodę rzeczową - grę planszową.

 • Termin: 6 lipca - 28 sierpnia.
 • Godziny: pn, czw, godz. 12-18, wt, pt, godz. 10-16.

Kreatywne Lato dla dzieci w Empiku. Bezpłatne warsztaty plastyczne i artystyczne z Reksiem.

Podczas pierwszego spotkania za pomocą akwareli dzieci namalują Reksiowi pocztówkę znad morza.

Warsztaty akwarelowe z Reksiem, poniedziałek 6 lipca, godz. 18, Empik Renoma, ul. Świdnicka 40.

Zgłoś uwagę