wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Przydatne informacje
 4. Praca we Wrocławiu
Praca we Wrocławiu. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy. Shutterstock
Praca we Wrocławiu. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy.

Oferty pracy dla wrocławian lub Ukraińców przebywających we Wrocławiu. Oferty jednostek oświatowych z wakatami dla pedagogów. Praca dla medyków i nie tylko. Najpotrzebniejsze i najlepiej płatne zawody 2023 roku. Zapoznaj się z najnowszymi ogłoszeniami, a także informacjami, co zrobić, aby dostać pracę we Wrocławiu. Dowiedz się jak wyrobić książeczkę sanepidowską i sprawdź listę lekarzy medycyny pracy we Wrocławiu.

Reklama

Praca we Wrocławiu od zaraz – jak ją znaleźć?

Aby znaleźć opłacalną pracę udowodniono, że to nie wykształcenie jest najważniejsze, a umiejętności. Dla potencjalnych pracodawców liczy się także doświadczenie w branży. Poszukiwania pracy we Wrocławiu warto rozpocząć od największej w Polsce bazie ofert, czyli Centralnej Bazy Ofert Pracy.

Pracy warto także szukać na portalach z ogłoszeniami czy na grupach na Facebooku. Czasami wystarczy się także rozejrzeć po wrocławskim Rynku, wiele firm ogłasza możliwość zatrudnienia na kartkach wywieszanych na oknach czy drzwiach sklepów.

Kiedy najlepiej szukać nowej pracy?

Najdogodniejszym terminem na poszukiwanie nowej pracy we Wrocławiu są pierwsze miesiące nowego roku. W styczniu i lutym na portalach pojawia się wtedy najwięcej ofert. Wtedy też najszybciej można zacząć nową pracę zarobkową. Powodem jest ustalanie budżetu na kolejny rok, a także plany w zmianach pracowników. Dobrymi miesiącami na znalezienie nowej pracy we Wrocławiu jest również wrzesień oraz październik. Powodem zmian może być powakacyjne ożywienie i wdrożenie nowych planów w firmach. 

To, czy dostaniemy pracę od zaraz we Wrocławiu w 2023 r. zależy także od ogólnej prezencji. Warto zadbać więc o swoje CV – obecnie w sieci znajduje się wiele darmowych kreatorów CV. Coraz więcej rekruterów korzysta z LinkedIn, dlatego aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, koniecznie załóż tam darmowe konto i uzupełnij profil o najważniejsze dane.

Gdzie szukać pracy we Wrocławiu?

Ważne jest, aby szukając pracy korzystać z różnych platform, ponieważ dzięki temu szanse na znalezienie zatrudnienia rosną. Portale z ofertami pracy we Wrocławiu to między innymi:

Więcej informacji i porad dla bezrobotnych i poszukujących pracy można znaleźć w poradniku Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Praca Wrocław 2023 – w jakim zawodzie najlepiej szukać pracy?

W 2021 r. Wrocław znajdował się na podium, jeżeli chodzi o liczbę ofert przypadających na tysiąc mieszkańców. W rankingu stolicę Dolnego Śląska wyprzedzała tylko Warszawa i Kraków. Ofert pracy we Wrocławiu w 2023 r. również nie brakuje – sukces zależy jednak bardzo często od obranego kierunku zawodowego.

Jakie zawody są najbardziej poszukiwane we Wrocławiu?

Najwięcej we Wrocławiu poszukuje się pracowników budowlanych, medycznych i produkcyjnych. Wśród budowlańców największy deficyt poszukujących pracy we Wrocławiu można spotkać w takich zawodach jak:

 • betoniarz i zbrojarz,
 • brukarz,
 • dekarz,
 • blacharz,
 • murarz i tynkarz,
 • ślusarz.

Powodzenie mają zwłaszcza robotnicy budowlani bez specjalizacji. Jeżeli chodzi natomiast o zawody medyczne, najczęściej poszukuje się we Wrocławiu przede wszystkim ratowników medycznych, co wiąże się zapewne z większym ryzykiem wystąpienia nagłych wypadków. Poszukiwane są także pielęgniarki czy położne. Oprócz tego chętnie szukane oferty pracy to m.in.:

 • fizjoterapeuta,
 • psycholog i psychoterapeuta,
 • lekarz.

Wakatów nie brakuje również w oświacie. Jeżeli chodzi o nauczycieli, chętnie poszukiwani są pedagodzy nauczający języków obcych, nauczyciele nauczania początkowego, a także specjalnego, przedmiotów zawodowych, ogólnokształcących i przyuczających do konkretnych zawodów.

Jakie są najczęstsze oferty pracy we Wrocławiu?

Jeżeli chodzi o stanowiska produkcyjne wrocławianie najczęściej szukają pomocy u szwaczek, dlatego przyda się tu pomoc doświadczonej krawcowej. Poszukiwani są także pracownicy magazynowi (magazynierzy), zaopatrzeniowcy i dostawcy, kucharze (rzadziej piekarze), pomoc kuchenna i szefowie kuchni. Najczęściej można spotkać oferty pracy także jako:

 • programista,
 • woźny, dozorca,
 • kelner, barman,
 • kierowca autobusów,
 • kosmetyczka,
 • mechanicy maszyn i urządzeń,
 • opiekunka dziecięca lub osób starszych,
 • sprzątaczka,
 • pracownik służb mundurowych,
 • księgowy,

Wśród wymienionych ofert królują oferty dla kierowców ciężarowych, zawód wiąże się jednak z częstymi wyjazdami z Wrocławia.

Jak podają twórcy Barometru Zawodów, w województwie dolnośląskim zawodów deficytowych, czyli takich, w których brakuje pracowników, jest ok. 43, natomiast zrównoważonych (liczba kandydatów jest dopasowana do liczby wakatów) nawet 123.

Najlepiej płatne zawody 2023 roku we Wrocławiu

Najlepiej płatne zawody we Wrocławiu, jak i w całej Polsce pozostają niezmiennie na tych samych miejscach rankingu od co najmniej 2 lat.

Najwięcej w 2023 r. zarobi się w branży IT. Osoby starające się o pracę na stanowisko starszego specjalisty  mogą liczyć na zarobki powyżej 20 tys. zł. Na wysokie zarobki może liczyć również kierownik ds. finansów – ok. 15 tys. zł na rękę. Bardzo często trzeba jednak posiadać uprawnienia księgowego. Kolejny, najbardziej opłacalny zawód to adwokat, jego wypłata zależna jest jednak od liczby poprowadzonych rozpraw – średnio może zarobić on nawet 12 tys. zł. 

Wśród wymienionych zawodów najłatwiej znaleźć pracę we Wrocławiu w branży IT, choć wymaga się tu podstawowej wiedzy programistycznej. Na początku wielu programistów zarabia ok. 4 tys. zł, najwięcej mogą zarobić w Polsce ok. 20 tys. zł.

Oprócz wymienionych zawodów najlepiej płatne branże 2022 roku we Wrocławiu to także:

 • bankowość (średnio 5 tys. zł),
 • marketing (średnio 5-6 tys. zł),
 • budownictwo (ok. 5 tys. zł),
 • energetyka (średnio 4,5 tys. zł).

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską we Wrocławiu?

Wiele branż wymaga aby pracownik posiadał orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych, dawniej nazywało się to książeczką sanepidowską. Takie orzeczenie możemy wyrobić na dwa sposoby - ze skierowaniem od pracodawcy bądź bez niego. Etapy wyrobienia książeczki ze skierowaniem prezentują się następująco:

 1. Dostajemy skierowanie od pracodawcy,
 2. Udajemy się do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej, w której otrzymujemy próbówki po okazaniu skierowania,
 3. Wykonujemy badanie w domu według instrukcji na probówkach,
 4. Oddajemy materiał do badania w tej samej stacji sanitarno-epidemiologicznej,
 5. Czekamy na wyniki badań, są to zwykle 2 dni.

Wrocławska stacja sanitarno-epidemiologiczna znajduje się na ulicy Składowej 1/3. Koszt badania zazwyczaj jest zwracany przez pracodawcę, jeżeli to on wysyła nas na badanie. Z wynikami udajemy się do lekarza medycyny pracy.

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską bez skierowania?

Orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych można również wyrobić bez skierowania. Proces wygląda tak samo jak w przypadku wyrabiania książeczki ze skierowaniem. Udajemy się do stacji sanitarno-epidemiologicznej i prosimy o probówki. Wykonujemy badanie, zanosimy je do stacji i czekamy na wyniki. Za badanie bez skierowania będziemy musieli zapłacić. W tym przypadku z wynikami również udajemy się do lekarza medycyny pracy.

Gdzie przyjmują lekarze medycyny pracy we Wrocławiu?

Orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych wystawia lekarz medycyny pracy na podstawie wyników odebranych ze stacji sanitarno-epidemiologicznej. W tym przypadku również płacimy za wizytę - około 120 złotych. Jeśli mamy skierowanie od pracodawcy to zazwyczaj zwraca nam za to pieniądze. Natomiast jeśli takiego skierowania nie mamy, to musimy się liczyć z takim wydatkiem. We Wrocławiu znajduje się kilka punktów, w których przyjmuje lekarz medycyny pracy, są to między innymi:

 • Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Oławska 14,
 • Centrum Medyczne - Medycyna Pracy Wrocław - Grabiszyńska 241C,
 • Salveo - Medycyna Pracy - Świętego Wincentego 59,
 • Poradnia Medycyny Pracy - Żelazna 34,
 • Dolnośląskie Centrum Medycyny Profilaktycznej i Bezpieczeństwa Pracy PRO-MED - Gwarna 6A,
 • Dolnośląski Wojewódzki ośrodek medycyny pracy we Wrocławiu - Joannitów 10/12,
 • Poradnia medycyny pracy - Asmed - Piękna 27e/12.

Z wyrobionymi badaniami śmiało możemy zaczynać naszą nową pracę.

Poniżej znajduje się więcej informacji odnośnie Pracy we Wrocławiu!

Praca Wrocław – informacje

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl