wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Przydatne informacje
 4. Praca we Wrocławiu
Praca we Wrocławiu. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy. Shutterstock
Praca we Wrocławiu. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy.

Oferty pracy dla wrocławian lub Ukraińców przebywających we Wrocławiu. Oferty jednostek oświatowych z wakatami dla pedagogów. Praca dla medyków i nie tylko. Najpotrzebniejsze i najlepiej płatne zawody 2022 roku. Zapoznaj się z najnowszymi ogłoszeniami, a także informacjami, co zrobić, aby dostać pracę we Wrocławiu.

Reklama

Czy opłaca się pracować we Wrocławiu?

Statystyki prowadzone przez Barometr Zawodów pokazują, że w całym województwie Dolnośląskim w marcu 2022 r. pojawiło się ok. 15 tys. ofert pracy, co jest jednym z najwyższych wyników w Polsce. Współczynnik bezrobocia nie jest tu wysoki – to tylko 4,6% (średnia w całej Polsce wynosi ok. 5,4%). Zdecydowanie najłatwiej i najszybciej dostać dobrze płatną pracę we Wrocławiu. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska nie narzekają na brak pracy, można ją tu znaleźć w wielu branżach, a pracodawcy przyjmują nawet od zaraz. 

Praca we Wrocławiu od zaraz – jak ją znaleźć?

Aby znaleźć opłacalną pracę udowodniono, że to nie wykształcenie jest najważniejsze, a umiejętności. Dla potencjalnych pracodawców liczy się także doświadczenie w branży. Poszukiwania pracy we Wrocławiu warto rozpocząć od największej w Polsce bazie ofert, czyli Centralnej Bazy Ofert Pracy. Pracy warto także szukać na portalach z ogłoszeniami czy na grupach na Facebooku. Czasami wystarczy się także rozejrzeć po wrocławskim Rynku, wiele firm ogłasza możliwość zatrudnienia na kartkach wywieszanych na oknach czy drzwiach sklepów.

Najdogodniejszym terminem na poszukiwanie nowej pracy we Wrocławiu są pierwsze miesiące nowego roku. W styczniu i lutym na portalach pojawia się wtedy najwięcej ofert. Wtedy też najszybciej można zacząć nową pracę zarobkową. Powodem jest ustalanie budżetu na kolejny rok, a także plany w zmianach pracowników. Dobrymi miesiącami na znalezienie nowej pracy we Wrocławiu są także miesiące wrzesień oraz październik. Powodem zmian może być powakacyjne ożywienie i wdrożenie nowych planów w firmach. 

To, czy dostaniemy pracę od zaraz we Wrocławiu w 2022 r. zależy także od ogólnej prezencji. Warto zadbać więc o swoje CV – obecnie w sieci znajduje się wiele darmowych kreatorów CV. Oferuje je choćby serwis Pracuj.pl. Coraz więcej rekruterów korzysta z LinkedIn, dlatego aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, koniecznie załóż tam darmowe konto i uzupełnij profil o najważniejsze dane.

Więcej informacji i porad dla bezrobotnych i poszukujących pracy można znaleźć w poradniku Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Praca Wrocław 2022 – w jakim zawodzie najlepiej szukać pracy?

W 2021 r. Wrocław znajdował się na podium, jeżeli chodzi o liczbę ofert przypadających na tysiąc mieszkańców. W rankingu stolicę Dolnego Śląska wyprzedzała tylko Warszawa i Kraków. Ofert pracy we Wrocławiu w 2022 r. również nie brakuje – sukces zależy jednak bardzo często od obranego kierunku zawodowego. Najwięcej we Wrocławiu poszukuje się pracowników budowlanych, medycznych i produkcyjnych. Wśród budowlańców największy deficyt poszukujących pracy we Wrocławiu można spotkać w takich zawodach jak:

 • betoniarz i zbrojarz,
 • brukarz,
 • dekarz,
 • blacharz,
 • murarz i tynkarz,
 • ślusarz.

Powodzenie mają zwłaszcza robotnicy budowlani bez specjalizacji. Jeżeli chodzi natomiast o zawody medyczne, najczęściej poszukuje się we Wrocławiu przede wszystkim ratowników medycznych, co wiąże się zapewne z większym ryzykiem wystąpienia nagłych wypadków. Poszukiwane są także pielęgniarki czy położne. Oprócz tego chętnie szukane oferty pracy to m.in.:

 • fizjoterapeuta,
 • psycholog i psychoterapeuta,
 • lekarz.

Jeżeli chodzi o stanowiska produkcyjne wrocławianie najczęściej szukają pomocy u szwaczek, dlatego przyda się tu pomoc doświadczonej krawcowej. Poszukiwani są także pracownicy magazynowi (magazynierzy), zaopatrzeniowcy i dostawcy, kucharze (rzadziej piekarze), pomoc kuchenna i szefowie kuchni. Wakatów nie brakuje również w oświacie. Jeżeli chodzi o nauczycieli, chętnie poszukiwani są pedagodzy nauczający języków obcych, nauczyciele nauczania początkowego, a także specjalnego, przedmiotów zawodowych, ogólnokształcących i przyuczających do konkretnych zawodów.

Najczęściej można spotkać oferty pracy także jako:

 • woźny, dozorca,
 • kelner, barman,
 • kierowca autobusów,
 • kosmetyczka,
 • mechanicy maszyn i urządzeń,
 • opiekunka dziecięca lub osób starszych,
 • sprzątaczka,
 • pracownik służb mundurowych,
 • księgowy,

Wśród wymienionych ofert królują oferty dla kierowców ciężarowych, zawód wiąże się jednak z częstymi wyjazdami z Wrocławia.

Jak podają twórcy Barometru Zawodów, w całej Polsce zawodów deficytowych, czyli takich, w których brakuje pracowników, jest ok. 30, natomiast zrównoważonych (liczba kandydatów jest dopasowana do liczby wakatów) nawet 138.

Najlepiej płatne zawody 2022 roku we Wrocławiu

Najlepiej płatne zawody we Wrocławiu, jak i w całej Polsce pozostają niezmiennie na tych samych miejscach rankingu od co najmniej 2 lat. Należy jednak pamiętać, że statystyki są dynamiczne. Najwięcej w 2022 r. może zarobić kierownik ds. finansów – ok. 15 tys. zł na rękę. Stawka wzrasta, jeśli pracownik wykazuje się także umiejętnościami programowania. Bardzo często trzeba jednak posiadać również uprawnienia księgowego. Drugi najbardziej opłacalny zawód to adwokat, jego wypłata zależna jest jednak od liczby poprowadzonych rozpraw – średnio może zarobić on nawet 12 tys. zł. 

Od wielu lat także programiści mogą pochwalić się dobrymi zarobkami. Mediana w tym przypadku wynosi ok. 8 tys. zł miesięcznie. Wśród wymienionych zawodów najłatwiej znaleźć pracę we Wrocławiu właśnie w tej branży, choć wymaga się tu podstawowej wiedzy programistycznej. Na początku wielu programistów zarabia ok. 4 tys. zł, najwięcej mogą zarobić w Polsce ok. 20 tys. zł.

Oprócz wymienionych zawodów najlepiej płatne branże 2022 roku we Wrocławiu to także:

 • bankowość (średnio 5 tys. zł),
 • marketing (średnio 5-6 tys. zł),
 • budownictwo (ok. 5 tys. zł)
 • energetyka (średnio 4,5 tys. zł).

Czujesz się zmotywowany do podjęcia pracy we Wrocławiu? Chcesz dużo zarabiać? Sprawdź, jakie przygotowaliśmy dla ciebie oferty!

Praca Wrocław – informacje

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl