Zaskakującym rozwiązaniem w nowym apartamentowcu są… ogródki. Zazwyczaj mieszczą się na parterze, a w HB1820 znajdują się na piętrze.
To dość niespotykane rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy gęstej zabudowie w centrach miast. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli skorzystać z prywatnego kawałka zieleni zlokalizowanego dosłownie w samym sercu WrocławiaSebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska, dewelopera, który postawił budynek
Drugą cechą wyróżniającą HB1820 jest standard części wspólnych. Do budynku można wejść przez reprezentacyjne lobby z recepcją, w którym znajdują się lustra… Oskara Zięty. To bezpośrednie nawiązanie do lokalnego rzemiosła i miejskiej sztuki.
Galeria zdjęć
W budynku znajduje się 96 apartamentów o układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 26 do 100 mkw. 14 z nich ma prywatne ogródki i tarasy, a pozostałe – balkony.
Wszystkie są wyposażone w panoramiczne okna zapewniające jednocześnie optymalne nasłonecznienie pomieszczeń i komfortowe wyciszenie mieszkań. W każdym apartamencie mieszkańcy mogą zamontować klimatyzację.
W hali garażowej (na poziomie 0 i -1) znajduje się 115 miejsc parkingowych.
W apartamentach znajdują się:
- przestronne salony z panoramicznymi oknami,
- dwie lub trzy sypialnie – w zależności od metrażu,
- oraz dwie łazienki.
Blisko do pl. Dominikańskiego i na Dworzec Główny PKP
HB1820 położony jest na styku Starego Miasta i Przedmieścia Oławskiego. Budynek znajduje się w bliskiej odległości od placu Dominikańskiego i placu Grunwaldzkiego, a na Dworzec PKP i PKS można dotrzeć w zaledwie kilka minut. Kilkunastominutowy spacer dzieli inwestycję od terenów rekreacyjnych nad rzeką Oławą czy bulwarów nad Odrą.
HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja mieszkaniowa Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Deweloper aktualnie jest również w trakcie budowy mieszkań na Kępie Mieszczańskiej w ramach inwestycji Atmo.
Grupa Eiffage znana jest w stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim z wykonawstwa kompleksu OVO i apartamentowca Thespian, a na świecie ze szklanej piramidy Luwru, Wielkiego Łuku na paryskim La Défense, Opery w Sydney, czy najwyższego na świecie wiaduktu w Millau na południu Francji.