Matisyahu w Eterze

Jeden z najbardziej intrygujących i charyzmatycznych wokalistów reggae, który od ponad 10 lat zadziwia świat swoją muzyczną inteligencją – Matisyahu wystąpi 27 sierpnia w klubie Eter. Jego muzyka to fascynujący kłębek stylów i gatunków, w którym odnaleźć można nitki hip-hopu, rocka, dancehallu, korzennego reggae i żydowskiego folkloru. 

  • Matisyahu

    Matisyahu, mat. prasowe

  • matisyahu


Chasydzkie imię Matisyahu oznacza „dar od Boga” i, rzeczywiście, dla fanów artysty jego twórczość jest najwspanialszym prezentem. Urodził się 36 lat temu w Stanach Zjednoczonych w żydowskiej rodzinie jako Matthew Paul Miller, ale w wieku 19 lat zmienił imię i tożsamość, wstępując do świata chasydów. Zbuntowany i zafascynowany rapem nastolatek stał się świadomym siebie, głęboko religijnym człowiekiem, który odnalazł swoją drogę w modlitwie i reggae. W 2004 r. wydał debiutancki album „Shake Off The Dust… Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli „King Without A Crown”. Świat oszalał na widok młodego, brodatego chasyda w nieodłącznym kapeluszu lub jarmułce, który na koncertach zarażał wszystkich pozytywną energią, dorównując jamajskim mistrzom. Kolejne płyty Matisyahu – „Youth” (2006) i „Light” (2009) zbierały fantastyczne recenzje. Muzyk nawiązał współpracę z artystami z całego świata, m.in. z legendą jazzowej awangardy Billem Laswellem. W 2006 r. magazyn „Billboard” obwołał go najlepszym wykonawcą reggae na świecie. Oszałamiająca kariera nie zawróciła Matisyahu w głowie. Stopniowo wzbogacał swoją muzykę o nowe elementy – na płycie „Spark Seeker” (2012) pojawiły się wyraźne elektroniczne inspiracje. Zmienił też image, pozbywając się brody i jarmułki, na znak odnowy duchowej, przefarbował również włosy. Wydana dwa lat później płyta „Akeda” udowodniła, że mimo fizycznej przemiany artysta pozostał sobą, a jego pokojowe przesłanie nie straciło nic ze swojej mocy.

Słuchanie płyt Matisyahu jest niesamowitym doświadczeniem, ale pełni jego muzyki można doświadczyć tylko podczas koncertów. Każdy koncert jest podróżą, a Matisyahu przewodnikiem, prowadzącym fanów po ścieżce muzycznego spełnienia. Jest to doświadczenie duchowe i fizyczne, bo podczas występów nie da się usiedzieć na miejscu. Żarliwa muzyka i rozżarzony parkiet, taniec, radość i dusza napełniona pokojowym przekazem – na to mogą liczyć wszyscy, którzy przyjdą do Eteru!

Występ Matisyahu zacznie się o godz. 20.00 w czwartek, 27 sierpnia, w klubie Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19. Bilety – 75 zł w przedsprzedaży do 26 sierpnia, 85 zł w dniu koncertu. Miejsca siedzące na balkonie – 85 zł (dostępne są wyłącznie w serwisie www.biletin.pl) – do kupienia w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl.

Dla czytelników naszego portalu mamy trzy pojedyncze wejściówki na koncert Matisyahu. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku ukazała się debiutancka płyta Matisyahu?

... i trafić na szczęśliwy wybór redakcyjnej sierotki.

Na odpowiedzi czekamy do czwartku, 20 sierpnia, do godz. 9.00. Z laureatami skontaktujemy się telefonicznie.

KONKURS ZAKOŃCZONY.

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Koncert Matisyahu w Eterze

Koncert Matisyahu w Eterze

Etniczna / Koncert / W klubie
Termin 27 sierpnia 2015 20:00

Miejsce Klub Eter

Zobacz
Zgłoś uwagę