Nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej

Na pół hektarowym terenie, z zabytkowym spichlerzem, przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy. i2 Development podpisał protokół przetargu z Urzędem Miejskim Wrocławia. Jeszcze w tym roku ruszą prace. To jeden z przykładów zmian na Kępie Mieszczańskiej, największej i najbardziej zielonej wyspie w centrum Wrocławia.

  • przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy.

    Przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy, fot. UMW

  • przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy.

    Przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy, fot. UMW


8 maja, i2 Development poinformował, w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego zakupił od Urzędu Miejskiego we Wrocławiu grunt przy ul. Księcia Witolda 46. Zgodnie z koncepcją przedstawioną przez dewelopera powstanie tam zabudowa mieszkalno-usługowa z garażami podziemnymi. Wpisanym do rejestru zabytków spichlerz, zostanie przeznaczony na usługi. Inwestor zapowiada, że podjęte prace zostaną uzgodnione z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Teraz deweloper czeka na podpisanie umowy z Urzędem Miejskim.

Przy ul. Księcia Witolda 46 powstanie kompleks mieszkalno-biurowy, fot. UMW

– Podpisaliśmy protokół z przetargu. Cieszymy się bardzo, że zaakceptowano przedstawioną przez nas koncepcję. Zależało nam na pozyskaniu tego gruntu – cena, którą złożyliśmy przewyższyła cenę wywoławczą. Ponowne zagospodarowanie spichlerza jest zbieżne ze strategią, jaką kierujemy się przy realizacji inwestycji z zabytkami na terenie. Wciąż analizujemy inne grunty w centrum Wrocławia pod kątem ich zakupu. – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Deweloper, za kompleks przy ul. Księcia Witolda 46, zapłaci gminie nieco ponad 11 mln zł.

Nowa inwestycja to przykład zmian na Kępie Mieszczańskiej, największej i najbardziej zielonej wyspie w centrum Wrocławia

Kępa Mieszczańska zmienia oblicze. Powstają tam mieszkania, a planowane są – skwery, parki i nadrzeczne bulwary. W sumie na wyspie aż 4 hektary, to tereny zielone.

Na wyspie aż 4 hektary, to tereny zielone, fot. google maps

– To największa i najbardziej zielona wyspa w centrum Wrocławia. Plany dotyczące obszaru Kępy Mieszczańskiej są szerokie. Zawarliśmy w nich nie tylko projekt nowoczesnych budynków mieszkalnych, które będą współgrać z otoczeniem, ale równie ważne będzie dla nas zagospodarowanie tego terenu zielenią. Wiemy, że mieszkańcy nie tylko spacerują i odpoczywają nad rzeką, ale również chętnie odwiedzają nadrzeczne restauracje, galerie czy kawiarnie – mówi Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin Developer.

Kępa Mieszczańska rozciąga się od mostu Uniwersyteckiego, poprzez mosty Mieszczańskie, aż do zbiegu Odry. Wizualizacja: Rafin Developer

Na Kępie Mieszczańskiej przewidziano również tereny pod działalność kulturalną, obiekty kongresowe i konferencyjne. Jeżeli znajdą się inwestorzy, to na Kępie Mieszczańskiej mogą powstać pasażerskie porty czy mariny. Przykładem tego, jak Kępa może być zagospodarowana, jest Marina Topacz.

– Kępa Mieszczańska ma unikalny charakter w skali kraju – przekonuje Piotr Fokczyński, architekt miasta Wrocławia. – Decyduje o tym powierzchnia, ciekawe ukształtowanie wyspy i centralne położenie. Nowe inwestycje sprawią, że za kilka lat to będzie jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu.

Jak zmieni się Kępa Mieszczańska – zobacz nowe inwestycje.

Na Kępie Mieszczańskiej, przy ulicy księcia Witolda miasto chce jeszcze sprzedać zabytkowe kamienice pod numerami 42 i 44 (cena wywoławcza 3 mln zł) oraz zabytkowy budynek dawnego Głównego Urzędu Celnego pod numerem 38-40 (cena wywoławcza 8 mln 600 tys. zł)– szczegółowe informacje na miejskiej Giełdzie Nieruchomości.Zgłoś uwagę