Wybornik literacki - aplikacja pomocna w wyborze książki dla dzieci i młodzieży

Wybornik literacki – aplikacja pomocna w wyborze książki dla dzieci i młodzieży

Coraz więcej publikacji, coraz więcej kolorowych książek z pięknymi okładkami. Ale co wybrać? Przedstawiamy Wybornik literacki – sorter książek z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Organizatorzy zapraszają do korzystania z nowego narzędzia, jakie oferuje Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Wybornik literacki ma służyć pomocą w wyborze książek dopasowanych do wieku (6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat) oraz wybranej kategorii. Zadaniem Wybornika jest wsparcie młodych czytelników, ale także ich rodziców w poszukiwaniach ciekawej literatury.

Wybornik literacki jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a także dla ich rodziców, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach pasję do czytania, jednak mają problemy w odnajdywaniu się wśród morza dostępnych tytułów w bibliotekach. Za pomocą smartfona oraz bezpłatnej aplikacji Action Track (dostępną w  Google Play i AppStore), a następnie zeskanowaniu kodu QR, można wybierać wśród proponowanych kategorii, aby otrzymać rekomendację ciekawych książek. Przy każdym tytule znajduje się link do katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie w łatwy sposób sprawdza się w której z 38 filii MBP dana pozycja jest dostępna.

Wybornik literacki jest bezpłatny, nie trzeba się do niego logować ani podawać żadnych danych osobowych. Można, a nawet trzeba, używać go wielokrotnie, aby sprawdzić, dokąd zaprowadzą nas kolejne kategorie.

Projekt powstał w ramach projektu „Ale lato! Mobilna biblioteka wakacyjna”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa 2018.

Projekt będzie uzupełniany o kolejne tytuły i kategorie, zachęcamy zatem do komentowania i zgłaszania potrzeb. Można to zrobić bezpośrednio w Wyborniku literackim (Uwagi) lub pisząc pod adres e-mail: mbp11@biblioteka.wroc.pl  w tytule wpisując Wybornik literacki.

Lokalizacja

Miejska Biblioteka publiczna Filia nr 1

Sztabowa 98, 53-310 Wrocław

Komentarze