wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Webinar: Mniej teoretyzowania, więcej praktyki

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Dużo mówi i pisze się o potrzebie rozwijania kompetencji uczniów. Brakuje jednak praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak to zrobić.

Jak przygotować lekcje, tak by nie tylko realizowały one programowe założenia, ale też rozwijały kompetencje uczniów? Gdzie szukać łatwych i praktycznych materiałów, które pomogą je przygotować? Z wyzwaniem odpowiedzi na to pytanie zmierzą się eksperci, z którymi spotkamy się w trakcie kwietniowego webinaru! Będą wśród nich Oktawia Gorzeńska, Kamila Narewska-Prella, Artur Krawczyk i Jędrzej Witkowski.

Każdy może wziąć udział w tej dyskusji i wymianie myśli – wystarczy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem.

Zarejestruj się na webinar:

Zarejestruj się

 

Z kim będziemy rozmawiać o przyszłości edukacji?

Gośćmi specjalnymi, z którymi w trakcie webinaru porozmawia Oktawia Gorzeńska, koordynatorka pracy grupy „Kompetencje w szkole” działającej w ramach naszego projektu będą:

  • Kamila Narewska-Prella– nauczyciel biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie, która jest placówką uczestnicząca w pilotażowym projekcie ,,Szkoła dla Innowatora”. W procesie nauczania-uczenia się stara się oddawać jak najwięcej przestrzeni swoim uczniom tak, by nabywali kompetencji, które pozwolą w przyszłości swobodnie funkcjonować w miejscu pracy, w którym będą. Na prowadzonych przez siebie zajęciach z biologii i przyrody, dąży do tego, by uczniowie uczyli się współpracy, zarządzania sobą i swoim czasem, rozwiązywania problemów. Ważne jest dla niej to, by uczniowie mieli radość i chęć odkrywania świata wokół nich i rozumieli, w jaki sposób funkcjonuje człowiek biologicznie. Pasjonuje ją wyszukiwanie metod i strategii, kreatywnych rozwiązań na lekcje. W biologii interesuje ją ważki i mózg. Prywatnie mama wspaniałej trójki, pasjonatka wspólnego aktywnego czasu. Miłośniczka hiszpańskiego kina i lektury różnorodnej.
  • Artur Krawczyk – od 18 lat aktywnie działa w edukacji, zajmując się rozwojem umiejętności cyfrowych i aktywizującymi metodami dydaktycznymi. Na co dzień jest Dyrektorem Projektów Cyfrowych Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i Członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dydaktyk, pasjonat edukacji i entuzjasta technologii cyfrowej. Jako menedżer projektów międzynarodowych i kilkudziesięciu krajowych projektów edukacyjnych oraz jako jedyny polski uczestnik programu International Visitor Leadership Programme 21st Century ChangeMakers, realizowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych w 2019 r., zdobył doświadczenia, którymi dziś dziel się, wspierając kadrę pedagogiczną i zarządzającą w szkołach w całym kraju. Współtworzy #projektzmiana, w tym między innymi podcasty o edukacji inaczej.
  • Jędrzej Witkowski – Prezes zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – największej polskiej organizacji pozarządowej działającej w obszarze edukacji. Z CEO związany od 2005 roku, od 2018 jest jego prezesem. Ekspert edukacyjny, z wykształcenia doktor socjologii i politolog. Zajmuje się m.in. strategiami wprowadzania oddolnych zmian w szkołach, rozwojem kompetencji przyszłości oraz edukacją obywatelską i edukacją o polityce. Autor publikacji, programów i materiałów edukacyjnych. Absolwent Leadership Academy for Poland.

Zobacz także