Przekaż 1% dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu

Do końca kwietnia rozliczamy podatek dochodowy i możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% z naszego PIT-a. Jedną z opcji jest przekazanie go na organizacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami. Prezentujemy kilka takich podmiotów działających we Wrocławiu.


Każdy podatnik musi rozliczyć PIT, a przy tym może przekazać Organizacji Pożytku Publicznego 1% swojego podatku. Wśród nich są również te opiekujące się na co dzień porzuconymi zwierzętami. W jaki sposób możesz przekazać im swój 1%?

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ we Wrocławiu pomaga kilku tysiącom porzuconych psów i kotów rocznie. Zajmuje się zwierzętami domowymi, przede wszystkim psami i kotami, chociaż czasami pracownicy schroniska przyjmują także inne gatunki.

– Wielu z naszych podopiecznych wymaga specjalnej opieki. Trafiają do nas zwierzęta chore, wyniszczone, często bardzo leciwe. 1% podatku pomaga nam je ratować. Leczymy zwierzęta, staramy się je poznać, a następnie oddać w jak najlepsze ręce. Bez wsparcia nie bylibyśmy w stanie dobrze funkcjonować, dlatego prosimy o pomoc dla naszych podopiecznych – mówi Aleksandra Cukier, rzecznik Schroniska.

Dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach 1% pracownicy Schroniska mogą m.in. kupić specjalistyczną karmę dla zwierząt, leki oraz inne środki medyczne, czy wyposażyć w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt gabinet weterynaryjny.

Jak przekazać 1% Schronisku?

Wypełniając swoją deklarację umieść numer KRS Schroniska: 0000154454 oraz dopisek „Dla Schroniska we Wrocławiu”.

Ekostraż

Zebrane środki Ekostraż wykorzystuje na pomoc wszystkim cierpiącym zwierzętom z Dolnego Śląska, niezależnie od ich przynależności gatunkowej: od lisów, przez psy i koty, po ptaki czy wiewiórki. Środki z jednego procenta umożliwiają także skuteczne ratowanie chorych, rannych i osłabionych dolnośląskich dzikich jeży. Każdego roku Ekostraż podejmuje ponad 500 interwencji, ocalając setki zwierząt przed bólem, cierpieniem i obojętnością.

Jak przekazać 1% Ekostraży?

Aby przekazać 1 procent swojego podatku na rzecz zwierząt z interwencji wrocławskiej Ekostraży, wystarczy w odpowiednich rubrykach formularza podatkowego wpisać numer KRS: 0000352569 oraz należną kwotę 1% podatku.

Fundacja Ochrony Przyrody i Pomocy Zwierzętom FOP

Fundusze pozyskane w ramach 1% stanowią także główne źródło finansowania działalności Fundacji Ochrony Przyrody i Pomocy Zwierzętom, a wszystkie otrzymane środki przeznaczane są na potrzeby zwierząt. Pod stałą opieką fundacji jest około 100 kotów – zarówno wolnobytujących, jak i umieszczonych w domach tymczasowych lub w siedzibie fundacji.

Jak przekazać 1% na FOP?

W ostatnich rubrykach formularza podatkowego PIT wpisz numer KRS 0000047247.

Fundacja 2 Plus 4

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział Wrocław

Numer KRS: 0000154454, a w rubryce cel szczegółowy należy wpisać: Oddział we Wrocławiu.

Fundacja Kocie Życie

Wystarczy wpisać nr KRS: 0000311037

Zgłoś uwagę