Wrocław z największą liczbą fanów na Facebooku

Już 250 tysięcy użytkowników Facebooka kliknęło „lubię to!” na oficjalnym fanpage’u Wrocławia - Wroclove. To najpopularniejszy profil miejski w Polsce. 

  • Miejski profil na Facebooku polubiło już 250 tysięcy osób.


Wrocław znalazł się czele zestawienia najpopularniejszych miast w sieci pod względem liczby fanów na Facebooku. Oficjalny miejski profil lubi już 250 tys. użytkowników portalu społecznościowego.

Zobacz i polub oficjalny miejski fanpage Wrocławia TUTAJ

W raporcie – przygotowanym przez Sotrender – kolejne miejsca na podium zajęły Kraków (231 tys. fanów) i Łódź (209 tys. fanów). Niespodzianką jest dopiero 6. pozycja Warszawy ze 176 tys. polubień, stolicę wyprzedziły Poznań i Gdańsk.

Taki wynik możliwy jest tylko dzięki ciężkiej i systematycznej pracy. Zespół z Wydziału Komunikacji Społecznej UM zajmujący się obsługą social mediów stara się informować, bawić, zachęcać do aktywności w mieście. Efektem tej pracy jest kilkadziesiąt postów tygodniowo, setki relacji z miejskich wydarzeń, galerie zdjęć, czy ostrzeżenia o awariach. Rocznie wszystkie posty na profilu Wrocławia przegląda 71 milionów ludzi. Zostawiają pod nimi dziesiątki tysięcy reakcji i komentarzy. 

Serdecznie gratulujemy! Zgłoś uwagę