Wrocław na wakacje - 8-10 sierpnia [LISTA WYDARZEŃ]

W piątek wspólne śpiewanie na wrocławskim Rynku czyli Singing Europe, kino plenerowe na Wyspie Słodowej i pergoli, w sobotę - do wyboru - przejażdżki zabytkowym tramwajem albo motocyklami Harley-Davidson, wymiana ubrań w Krzywym Kominie i - po raz pierwszy - Zlot Food Trucków. W niedzielę sporo wydarzeń na Wyspie Słodowej, a o godz. 16.00 w Rynku - rekonstrukcja Powstania Warszawskiego.


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

Piątek, 8 sierpnia 2014r.

 

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych

Hala Stulecia, godz. 9:00

Wrocławską Halę Stulecia opanowali młodzi szachiści, którzy rywalizują w mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Impreza potrwa do 8 sierpnia, a patronat honorowy nad zawodami objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Mistrzostwa odbywają się już po raz dwudziesty, a w tym roku rywalizacja będzie się toczyła w czterech kategoriach wiekowych – do 12, 14, 16 i 18 lat.

Polegiwacz w Muzeum Architektury

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

przez cały sierpień

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

godz. 10.00-20.00, pl. Nowy Targ

Na kilkunastu stoiskach można kupić jadło, napitek, albo przyprawy, których często próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany jest do października, co tydzień, w czwartek i w piątek. Stoiska można odwiedzać od 10 do 20. Więcej czytaj tutaj.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

wystawa do 16 listopada, godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

 

Multimedialna wystawa \" data-mce-src=

Multimedialna wystawa "Planetarium" w Sky Tower

wystawa do 16 sierpnia w godzinach 11.00-20.00, wstęp wolny

Główną atrakcją wystawy jest 6 metrowy namiot sferyczny, gdzie odbywają się projekcje specjalnie przygotowanych filmów:

 • dla najmłodszych: Zula Patrol - Pogoda i Zula Patrol - Powstanie ziemi
 • dla młodszych starszych: Oaza w kosmosie
 • dla odważnych: Czarne dziury

Część wystawienniczo - edukacyjna podzielona jest na kilka część: Starożytność, Wielcy odkrywcy, Teleskopu Hubble'a i Przyszłość.

 

Wakcjae w Multicentrum

Wakacje w Multicentrum

godz. 12.00-15.00, MultiCentrum1, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Organizatorzy zapraszają dzieci od lat 6 wraz z rodzicami. W ofercie m.in. warsztaty konstruktorskie w oparciu o klocki K’NEX zasilane różnymi rodzajami silniczków czy wirtualne zabawy muzyczne, graficzne i animacyjne,

Za opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć odpowiadają rodzice. Nie obowiązują zapisy.

 

Midnight Show II w Galerii BWA Dizajn.

Midnight Show II w Galerii BWA Dizajn.

wystawa czynna do 30 sierpnia, ul. Świdnicka 2-4, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00, w soboty w godzinach 11.00-15.00, wstęp wolny

Ta widmowa wystawa otwiera się o północy, gdy kończy się ostatni festiwalowy seans i trwa tylko godzinę. Jest oblegana przez publiczność – widzowie tłoczą się przy eksponowanych pracach, ustawiają się w kolejce, by zajrzeć za drzwi Cafe Cioran – autorskiego projektu Michała Frydrycha. Wszystko o wystawie.

 

Warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim

Warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim

piątek godz. 17-21 i sobota 9 godz. 15-19, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-45.Zapisy mailowe info@ladyfitness.com.pl, cena 150 zł – sprzęt do gotowania i produkty wliczone

Podczas czterogodzinnych zajęć  będzie można nauczyć się, jak przygotować oryginalne, zdrowe dania.
Każdy uczestnik stanie przy wyposażonym stanowisku – pod okiem mistrza będzie filetować makrelę, marynować ją w soku z buraków, a następnie usmaży tak, by skórka była chrupiąca, a środek soczysty. Inne dania z warsztatowego menu to: jajecznica z kaszą gryczaną i kozim serem, energetyczna owsianka bez gotowania, purre warzywne, sałatka z sezonowych warzyw z pesto z rukoli, pieczone/grillowane sezonowe owoce z pomarańczowym jogurtem i miętowym cukrem.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W piątek Evidence Based Medicine rozgrzeje nas mocnym, muzycznym uderzeniem, a duet Acoustic Cookies ukoi harmonijnym brzmieniem gitary i wokalu, prezentując własne aranżacje wybranych utworów.

W sobotę na Wyspie Słodowej zaprezentuje się niezwykłe trio rockowe - Blind Cow oraz zespół Czwarty Poziom - czyli prawdziwa muzyczna torpeda.

 

Singing Europe, czyli jak nas zachęcić do śpiewania

Singing Europe, czyli jak nas zachęcić do śpiewania

piątek godz. 19.00, Rynek, sobota godz. 19.00 kościół Marii Magdaleny, wstęp bezpłatny

Jak pokazać wrocławianom i turystom, że śpiewanie to nic trudnego, a raczej radosnego? Wybrać repertuar, który znają prawie wszyscy, stanąć na wrocławskim Rynku, przełamać lęk i zrobić rozgrzewkę przed Europejską Stolicą Kultury, bo w 2016 roku z Wrocławiem zaśpiewa Cała Europa. A już w piątek 8 sierpnia o 20.00 cztery chóry akademickie z całej Polski zaśpiewają m.in. „We will rock you” zespołu Queen i wiele innych przebojów. Będzie można pośpiewać z nimi. A dla tych, którzy się zachwycą i wytrawnych melomanów następnego dnia – w sobotę 9 sierpnia o 19.00 specjalny koncert w kościele Marii Magdaleny z Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. Wstęp jest darmowy.

W 2016 roku wspólne śpiewanie na Stadionie Wrocław

 

Przejazd próbny! Stacja ToTu Wrocław!

Przejazd próbny! Stacja ToTu Wrocław!

godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety: ekobilet.pl/totu

Kolejny przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław. Pierwszym tytułem w repertuarze To Tu jest "Wschód Południe Zachód Północ" autorstwa Szymona Bogacza, czyli otwarte dla publiczności spotkania zwane przez twórców "przejazdem próbnym". Choć premiera planowana jest na wrzesień, obecne przedstawienia są już doceniane przez publiczność. To nie są zwykłe ćwiczenia, to próba oswojenia publiczności z nową formą. Brakuje amfiteatralnej publiczności i sceny, nikt nie zasiada na widowni, goście razem z aktorami ruszają w podróż zarówno w sztuce, jak i fizycznie. Spektakl w całości stworzony i odgrywany przez młodych aktorów amatorów, których zwyczajnie inspiruje teatr.

 

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

piątk, sobota, niedziela, godz. 21.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, bilety 22/27 zł

W roku 1914 na chwilę przed zamachem w Sarajewie i wybuchem Wielkiej Wojny, działy się rzeczy dziwne i zwyczajne. Wszystkie te wydarzenia znajdą swój koniec w niemieckim Breslau. Kiedy w budynku Zarządu Prowincji Śląskiej władze postanawiają pokazać obraz Brueghela, dwójka anarchistów postanawia wykraść płótno i oddać narodowi niderlandzkiemu.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film.

 • 8 sierpnia "Pogorzelisko"
 • 9 sierpnia "Tango libre"
 • 10 sierpnia "Królestwo zwierząt"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Single Ladies

Single Ladies

godz. 21.00, Klub Eter, Kazimierza Wielkiego 19, wstęp: panowie 10 zł, panie 1 zł

SINGLE LADIES to impreza dla każdego, kto lubi bawić się w super towarzystwie - szczególnie dla wymagających Pań! W trakcie darmowe lekcje tańca, kosmetyki, świetne drinki i mnóstwo dobrej muzyki.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 8 sierpnia – Marzenia
 • 9 sierpnia - Cztery Żywioły
 • 10 sierpnia - Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Kino letnie na pergoli z Marylin Monroe

Kino letnie na pergoli z Marylin Monroe

godz. 22.30, pergola, wstęp wolny

Dziś "Przystanek autobusowy" reż. Joshua Logan w rolach głównych Marilyn Monroe i Don Murray.

 

Sobota, 9 sierpnia 2014r.

 

 
 
Harley on Tour

Harley on Tour

sobota-niedziela, godz. 10.00-17.00, przed Sky Towerem przy ulicy Szczęśliwej

Dla wszystkich miłośników motocykli tej legendarnej marki bezpłatne jazdy testowe najnowszymi motocyklami Harley-Davidson, w tym nowymi modelami wyprodukowanymi w ramach Projektu RUSHMORE - do dyspozycji uczestników tir pełen motocykli - 23 maszyny z rocznika 2014.

Osoby bez prawa jazdy będą mogły poczuć „pozytywne wibracje" dzięki symulatorowi jazdy Jumpstart – specjalnej platformie stacjonarnej, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl.

 

KROSS Uphill Race Śnieżka

KROSS Uphill Race Śnieżka

Karpacz, godz. 10.00

W sobotę z Karpacza wyruszy peleton zawodników wyścigu KROSS Uphill Race Śnieżka. Raz w roku władze Karkonoskiego Parku Narodowego dopuszczają możliwość poruszania się po jego terenie na jednośladzie, dlatego będzie to jedyna okazja, by zdobyć masyw Śnieżki (1602 m n.p.m.) na rowerze. Więcej o imprezie.

 

3. Półmaraton Henrykowski

3. Półmaraton Henrykowski

Henryków, godz. 10.00

W sobotę odbędzie 3. Półmaraton Henrykowski. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km, a trasa biegu została poprowadzona przez Wzgórza Strzelińskie. Przebiega obok najwyższego wzniesienia – Góry Gromnik (393 m n.p.m.), a podbieg o długości ok. 5 km może być wyzwaniem dla każdego. Więcej o zawodach.

 

XI Spacery z Przewodnikiem

XI Spacery z Przewodnikiem

sobota-niedziela, godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem.

 • sobota, godz. 10.00, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – ul. Szewska/Wita Stwosza Enklawy secesji

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny i wybrane obiekty (możliwość przejazdu MPK). Wycieczkę poprowadzą: Patryk Drygała i Władysław Woźniakiewicz 

 • niedziela, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – ul. Szewska/Wita Stwosza Czas nie stoi w miejscu – wrocławskie zegary – w 430. rocznicę wprowadzenia kalendarza gregoriańskiego i zmiany sposobu mierzenia czasu

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Świdnicka, Rynek – zegar na ratuszu, ul. św. Mikołaja – zegar kluskowy oraz daty na budowlach zapisane cyframi rzymskimi i arabskimi

Wycieczkę poprowadzą: Andrzej Juśkiewicz i Anna Oryńska 

 • godz. 15.00, wycieczka po Ostrowie Tumskim, zbiórka przed wejściem do katedry

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Madonny Ostrowa Tumskiego i Piaskowego – w 320-lecie posągu Madonny przed katedrą i w 30-lecie koronacji obrazu MB w kościele na Piasku (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Janina Bednarska; 2. Beata Romińska

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Letnia wymiana ubrań czyli SWAP w Krzywym Kominie

Letnia wymiana ubrań czyli SWAP w Krzywym Kominie

godz. 11.00-14.00, ul. Dubois 33-35a, udział bezpłatny

Wielka wymiana ciuchów i dodatków. Na miejscu przygotowano też atrakcje dla najmłodszych wrocławian, których mamy będą chciały oddać się szaleństwu ubraniowej wymiany. Będą mogli zagrać w gry planszowe, ułożyć puzzle czy posłuchać bajek.

 

Puchar Świata w łucznictwie

Puchar Świata w łucznictwie

Pergola przy Hali Stulecia, godz. 11.00, wstęp wolny

Ponad 300 łuczników z 45 państw bierze udział w zawodach Pucharu Świata w łucznictwie, które do 10 sierpnia potrwają we Wrocławiu. Jest to jedna z imprez promujących organizację 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. Więcej o turnieju.

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

sobota-niedziela, od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Fitness na pergoli

Fitness na pergoli

godz. 12.00-15.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Tego dnia trenerzy z City Sports poprowadzą zajęcia Latino Dance, Body Workout, Tabata & Stretch.

 

\" data-mce-src=

"Letnie spacery z wolontariuszami" w Muzem Narodowy

gody. 12.00, miejsce spotkania: hol wejściowy, wstęp bezpłatny

"Peinture-peinture! czyli o dziełach członków Komitetu Paryskiego"
Wolontariuszka: Joanna Kwaśna

Józef Pankiewicz, „Martwa natura z tacą", 1908
Jan Cybis, „Martwa natura z lampą i termosem”, 1958
Piotr Potworowski, „Cienie balkonów", 1958
Artur Nacht-Samborski, „Bukiet w szklanym wazonie", 1953-1954

 

 I Wrocławski Zlot Food Trucków

I Wrocławski Zlot Food Trucków

sobota godz. 14.00, Cafe Plaża, obok mostu Grunwaldzkiego

Swój udział w zlocie food trucków 9-10 sierpnia potwierdziło 10 pojazdów z kilku miast Polski, w tym 66 American Burger,  Happy Little Truck, Taho Cafe (organizatorzy zlotu), Mobilna Gastromachina z Łodzi, Zapieksy Wyborowe z Gliwic, Pan Japan z Warszawy.

Food truckami zachwycają się miłośnicy ulicznego jedzenia zapominając, że pierwowzory amerykańskich jedzeniowozów stoją na polskich ulicach już od lat 90. ubiegłego wieku. Wszystko o jedzeniu na kółkach zebrała Agnieszka Kołodyńska.

 

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa: bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

sobota-niedziela, godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Dla chętnych także: wspinaczka, przeciąganie liny oraz łucznictwo. Udostępnione są także stoiska do gry w badmintona oraz boisko do siatkówki plażowej.

Dodatkowo wyspę odwiedzi dyplomowany fizjoterapeuta, Pan Kręgosłup. Na jego stanowisku wrocławianie będą mogli skorzystać z porad oraz różnego rodzaju masaży.

W niedzielę: gra w bule, nordic walking, frisbee ultimate to tylko kilka z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Wymagany sportowy strój, pozytywne nastawienie i dużo energii! Tego dnia gościć będzie także instruktor nordic walking, który wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Na chętnych czekać będą także łuki, stanowiska do badmintona oraz boisko przeznaczone do gry w siatkówkę plażową.

 

Warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim

Warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim

sobota 9 godz. 15-19, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-45.Zapisy mailowe info@ladyfitness.com.pl, cena 150 zł – sprzęt do gotowania i produkty wliczone

Podczas czterogodzinnych zajęć  będzie można nauczyć się, jak przygotować oryginalne, zdrowe dania.
Każdy uczestnik stanie przy wyposażonym stanowisku – pod okiem mistrza będzie filetować makrelę, marynować ją w soku z buraków, a następnie usmaży tak, by skórka była chrupiąca, a środek soczysty. Inne dania z warsztatowego menu to: jajecznica z kaszą gryczaną i kozim serem, energetyczna owsianka bez gotowania, purre warzywne, sałatka z sezonowych warzyw z pesto z rukoli, pieczone/grillowane sezonowe owoce z pomarańczowym jogurtem i miętowym cukrem.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę na Wyspie Słodowej zaprezentuje się niezwykłe trio rockowe - Blind Cow oraz zespół Czwarty Poziom - czyli prawdziwa muzyczna torpeda.

 

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

godz. 18.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp bezpłatny

Aleksandra Ferenc - recital fortepianowy
Michał Pieczka - wykład w przerwie koncertu

Program:
Joseph Haydn – Sonata As-dur Hob XVI /46, I część
Sergiusz Rachmaninoff – Sonata b-moll op. 35 nr. 2, I część
Przerwa
Karol Szymanowski – Preludia op. 1 nr:1, 2
Aleksander Scriabin – Sonata f-moll op. 6

Dzieła sztuki omawiane podczas przerwy:
Henryk Szczygliński, „Galary na Wiśle pod Tyńcem”, ok. 1904
Roman Bratkowski, „Chochoły”, 1911

 

Singing Europe, czyli jak nas zachęcić do śpiewania

Singing Europe, czyli jak nas zachęcić do śpiewania

godz. 19.00 kościół Marii Magdaleny, wstęp bezpłatny

Specjalny koncert w kościele Marii Magdaleny z Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. Wstęp jest darmowy. Wystąpią cztery chóry akademickie z całej Polski

W 2016 roku wspólne śpiewanie na Stadionie Wrocław

 

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

godz. 21.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, bilety 22/27 zł

W roku 1914 na chwilę przed zamachem w Sarajewie i wybuchem Wielkiej Wojny, działy się rzeczy dziwne i zwyczajne. Wszystkie te wydarzenia znajdą swój koniec w niemieckim Breslau. Kiedy w budynku Zarządu Prowincji Śląskiej władze postanawiają pokazać obraz Brueghela, dwójka anarchistów postanawia wykraść płótno i oddać narodowi niderlandzkiemu.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

piątek-niedziela, godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film.

 • 9 sierpnia "Tango libre"
 • 10 sierpnia "Królestwo zwierząt"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Kino letnie na dachu Renomy, dziś \" data-mce-src=

Kino letnie na dachu Renomy, dziś "Co kryje coca-cola?"

godz. 21.30, maksymalna liczba widzów podczas seansów to 350 osób, wstęp bezpłatny

DH Renoma zaprasza na letnie seanse pod gołym niebem. W każdą sierpniową sobotę, o godz. 21.30, na dachu Renomy rozpocznie się prawdziwa filmowa uczta. W przypadku niepogody seanse odbędą się w strefie restauracji, na III piętrze obiektu.

 • 9 sierpnia "Co kryje coca-cola?"
 • 16 sierpnia "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa".
 • 23 sierpnia "Gorzki smak czekolady"
 • 30 sierpnia "Natura, kobiety i wino"

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 9 sierpnia - Cztery Żywioły
 • 10 sierpnia - Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Niedziela, 10 sierpnia 2014r.

 

Bieg kontrolny na 30 km we Wrocławiu

Bieg kontrolny na 30 km we Wrocławiu

Park Szczytnicki, godz. 9.00

W niedzielę, 10 sierpnia, w parku Szczytnickim odbędzie się bieg kontrolny na dystansie 30 km. Impreza ma charakter treningowy i została przygotowana specjalnie dla osób, które szykują się do startu we wrześniowym 32. Wrocław Maratonie.  Koszt udziału w biegu wynosi 10 zł, ale uczestnicy programów „I Ty możesz zostać maratończykiem” oraz „Cały Wrocław Biega” są zwolnieni z opłat. Więcej o biegu.

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Harley on Tour

Harley on Tour

niedziela, godz. 10.00-17.00, przed Sky Towerem przy ulicy Szczęśliwej

Dla wszystkich miłośników motocykli tej legendarnej marki bezpłatne jazdy testowe najnowszymi motocyklami Harley-Davidson, w tym nowymi modelami wyprodukowanymi w ramach Projektu RUSHMORE - do dyspozycji uczestników tir pełen motocykli - 23 maszyny z rocznika 2014.

Osoby bez prawa jazdy będą mogły poczuć „pozytywne wibracje" dzięki symulatorowi jazdy Jumpstart – specjalnej platformie stacjonarnej, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl.

 

XI Spacery z Przewodnikiem

XI Specery z Przewodnikiem

godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem.

 • niedziela, zbiórka o godz. 10.00 obok kościoła św. Marii Magdaleny – ul. Szewska/Wita Stwosza Czas nie stoi w miejscu – wrocławskie zegary – w 430. rocznicę wprowadzenia kalendarza gregoriańskiego i zmiany sposobu mierzenia czasu

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Świdnicka, Rynek – zegar na ratuszu, ul. św. Mikołaja – zegar kluskowy oraz daty na budowlach zapisane cyframi rzymskimi i arabskimi

Wycieczkę poprowadzą: Andrzej Juśkiewicz i Anna Oryńska 

 • godz. 15.00, wycieczka po Ostrowie Tumskim, zbiórka przed wejściem do katedry

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Madonny Ostrowa Tumskiego i Piaskowego – w 320-lecie posągu Madonny przed katedrą i w 30-lecie koronacji obrazu MB w kościele na Piasku (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Janina Bednarska; 2. Beata Romińska

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój.Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Puchar Świata w łucznictwie

Puchar Świata w łucznictwie

Pergola przy Hali Stulecia, godz. 11.00, wstęp wolny

Ponad 300 łuczników z 45 państw bierze udział w zawodach Pucharu Świata w łucznictwie, które do 10 sierpnia potrwają we Wrocławiu. Jest to jedna z imprez promujących organizację 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. Więcej o turnieju.

 

Bezpłatne kursy na trasie Wrocław – Krośnice - Wrocław

Bezpłatne kursy na trasie Wrocław – Krośnice - Wrocław

10 sierpnia - 3 autobusy (wyjazd: 2 autokary z pl. Dominikańskiego oraz 1 autokar z Nadodrza)
Wyjazd z Wrocławia godz. 11.00
Wyjazd z Krośnic godz. 16.00

Zapisy na dany kurs oraz więcej informacji pod numerem telefonu 717400055 w Punkcie Informacji Turystycznej w Krośnicach.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa z najprawdziwszym parowozem opalanym węglem, to niezwykła atrakcja nie tylko dla miłośników kolejnictwa.

10 sierpnia 2014 r. na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, w godzinach 11:00 - 18:00, odbędzie się kolejny Jarmark Produktów Lokalnych. Swoją ofertę zaprezentują producenci oraz usługodawcy z terenu Doliny Baryczy, którzy na przygotowanych przez siebie stoiskach będą prowadzić degustację oraz sprzedaż własnych produktów.

 

Warsztaty nurkowe w aquaparku

Warsztaty nurkowe w aquaparku

godz. 12.00, Aquapark Wrocław, BASEN PŁYWACKI (na terenie Basenów Rekreacyjnych)

Warsztaty poprowadzą instruktorzy nurkowania oraz zawodnicy sekcji hokeja podwodnego zrzeszeni w Akademickim Klubie Płetwonurków PIRANIA. 

 • POKAZY AKP PIRANIA
 • INFO NURKOWE/godz. 12.00-14.00 oraz 15.00-18.00
 • POKAZ HOKEJA PODWODNEGO/godz. 14.00-15.00

Zainteresowani będą mogli zanurkować w sprzęcie nurkowym. Do wyboru dwa zestawy sprzętu o różnym stopniu zaawansowania – zestaw profesjonalny, czyli butle z automatami oddechowymi i kamizelką ratowniczo-wypornościową oraz zestaw podstawowy, złożony z maski, fajki oraz płetw. Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich, niezależnie od dotychczasowych doświadczeń, przy czym ochotnicy muszą mieć ukończony 9 r.ż. Jedno zanurzenie potrwa od 3-5 minut.

 

 I Wrocławski Zlot Food Trucków

I Wrocławski Zlot Food Trucków

godz. 13.00, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Swój udział w zlocie food trucków 9-10 sierpnia potwierdziło 10 pojazdów z kilku miast Polski, w tym 66 American Burger,  Happy Little Truck, Taho Cafe (organizatorzy zlotu), Mobilna Gastromachina z Łodzi, Zapieksy Wyborowe z Gliwic, Pan Japan z Warszawy.

Food truckami zachwycają się miłośnicy ulicznego jedzenia zapominając, że pierwowzory amerykańskich jedzeniowozów stoją na polskich ulicach już od lat 90. ubiegłego wieku. Wszystko o jedzeniu na kółkach zebrała Agnieszka Kołodyńska.

 

Niedziela na wyspie Słodowej

Niedziela na Wyspie Słodowej

od godz. 13.00, wstęp bezpłatny

W programie m.in. koncerty, kino plenerowe, warsztaty dla dzieci i rodziców, gry planszowe i dmuchańce.

13.00-18.00 – Biblioteka Plenerowa: m.in. spacer z przewodnikiem, spotkanie z „Bardzo Głodną Gąsienicą” (w języku angielskim)

13.00-19.00 – Wyspa Gier: gry logiczne
14.00-18.00 – Wyspa Dzieci: wielka giełda zabawy, ekozabawy pod chmurką oraz warsztaty śpiewu dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” (godz. 14.30 i 16.00)
14.00-19.00 – Akcje Społeczne: „Skradzione bicykle”
15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: bule, nordic walking, freesbee ultimate, przeciąganie liny, wspinaczka, łucznictwo (Wyspa Piaskowa)
15.00 – Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
16.30 – Klasyka na Wyspie: „Hity nienadęte”, czyli popularne melodie w jazzującej formie, wystąpi Vratislavia Art Trio
17.30-19.00 – Taneczna Wyspa: zajęcia fitness4kids – zabawa dla małych i dużych
21.00 – Kino Plenerowe: film „Królestwo zwierząt”

W razie niepogody impreza może zostać odwołana. Szczegółowe informacje na: wyspa.wroclaw.pl oraz facebook.com/wyspanaweekend

 

Muzyka Miasta projekt audio poznawczy

Muzyka Miasta projekt audio poznawczy

godz. 14.00-21.00, przestrzeń miasta – Teren WuWy Punkt informacyjny – WuWa Kiosk przy ul. Tramwajowej 2 (nieczynna poczekalnia tramwajowa). Przestrzeń muzyczna – teren byłego przedszkola przy ul. Wróblewskiego 18

Muzyka - DJs: Bvrzynski, Czarny Latawiec, Mäteusz Kazüla, Paweł Trzciński (Distorted Animals), Wayout, Nic Znanego, Ban.

W ramach OUT OF STH BWA zaprasza na audio poznawczy projekt na terenie WuWy, dzielnicy we Wrocławiu, która powstała pod koniec lat 20. XX wieku jak modelowe modernistyczne osiedle.

Zaproponowany projekt jest czymś́ więcej niż̇ wyjście w plener z głośnikami. Muzyka pełni tu role poznawczą.

Lineup

 • 14:00-15:00 Wayout
 • 15:00-16:00 Bvrzynski
 • 16:00-17:00 Czarny Latawiec
 • 18:00-19:00 Nic Znanego b2b Ban
 • 18:00-19:00 Mäteusz Kazüla
 • 20:00-21:00 Paweł Trzciński (Distorted Animals)

+ o godz. 16:00 oprowadzanie z przewodnikiem po terenie WuWy

 

Otwarcie drugiej części sezonu na Partynicach

Otwarcie drugiej części sezonu na Partynicach

Partynice, ul. Zwycięska 2, godz. 14.45, wstęp wolny

Emocjonująco zapowiada się otwarcie drugiej części sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Po raz pierwszy w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się gonitwa Oaks (Nagroda Liry), w której biorą udział tylko trzyletnie klacze pełnej krwi angielskiej. Więcej o imprezie.

 

Sportowa Wyspa : bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

Sportowa Wyspa: bule, football amerykański, wpinaczka, łucznictwo, przeciąganie liny

niedziela, godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Dla chętnych także: wspinaczka, przeciąganie liny oraz łucznictwo. Udostępnione są także stoiska do gry w badmintona oraz boisko do siatkówki plażowej.

Dodatkowo wyspę odwiedzi dyplomowany fizjoterapeuta, Pan Kręgosłup. Na jego stanowisku wrocławianie będą mogli skorzystać z porad oraz różnego rodzaju masaży.

W niedzielę: gra w bule, nordic walking, frisbee ultimate to tylko kilka z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Wymagany sportowy strój, pozytywne nastawienie i dużo energii! Tego dnia gościć będzie także instruktor nordic walking, który wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Na chętnych czekać będą także łuki, stanowiska do badmintona oraz boisko przeznaczone do gry w siatkówkę plażową.

 

Rekonstrukcja walk z Powstania Warszawskiego

Rekonstrukcja walk z Powstania Warszawskiego

godz. 16.00, plac Gołębi

Stowarzyszenie  Inicjatywa Historyczna wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Festung Breslau organizują obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego we Wrocławiu. Sensacją rekonstrukcji będzie szereg pojazdów historycznych takich jak działo samobieżne MARDER II PAK40/2, pojazd opancerzony SDKFZ251, motor gąsienicowy  ETTENKRAD, tankietka (mina) BORGWARD B IV, ciężarówka MAGIRUS DEUTZ, motocykle BMW, działo ppanc PAK36 oraz udział kaskaderów.

W programie m.in. motyw ślubu pary powstańczej w przerwie miedzy walkami. Całość wydarzenia zostanie wsparta udziałem historycznego sprzętu wojskowego, pirotechniką czy udziałem ok 150 aktorów i statystów i komentarzem prowadzonym dla widzów przez profesjonalnego lektora.

 

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - koncert KOL OUD TOF

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - koncert KOL OUD TOF

godz. 19.00 ul. Włodkowica 5a, bilety (normalne 35 zł, ulgowe 25 zł)

Muzykanci to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Laureaci wielu prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Grand Prix festiwalu Euro Folk.
Wystąpią: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce, Jan Słowiński – altówka, basy, śpiew, Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, akordeon, drumla, Alicja Hałas – bęben obręczowy, gordon.

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Dziś Piotr Rojek – organy

KRAKOWSKIE TRIO STROIKOWE w składzie: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot

PROGRAM: Feliks Mendelssohn-Bartholdy I Sonata f-moll op. 65, nr 1, Felix Borowski   Sonata for Organ No. 1

 

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

„Rok Diabła” - spektakl Teatru Ad Spectatores

godz. 21.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, bilety 22/27 zł

W roku 1914 na chwilę przed zamachem w Sarajewie i wybuchem Wielkiej Wojny, działy się rzeczy dziwne i zwyczajne. Wszystkie te wydarzenia znajdą swój koniec w niemieckim Breslau. Kiedy w budynku Zarządu Prowincji Śląskiej władze postanawiają pokazać obraz Brueghela, dwójka anarchistów postanawia wykraść płótno i oddać narodowi niderlandzkiemu.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

 godz. 21.00, wstęp bezpłatny

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie nam towarzyszyć przez całe wakacje. Od sierpnia w trzy weekendowe wieczory: każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21.00 będzie można rozłożyć swój koc i obejrzeć film. Dziś  "Królestwo zwierząt"

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W razie niepogody seanse mogą być odwołane, aktualne informacje na stronie internetowej.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne. Dziś Mikro i Makrokosmos

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Okolice Wrocławia

 

Wystawie Owczarków Niemieckich w Rudzie Żmigrodzkiej

Wystawia Owczarków Niemieckich w Rudzie Żmigrodzkiej

sobota-niedziela

Do Rudy Żmigrodzkiej zjadą się właściciele czworonogów z całej Polski, by wziąć udział w Wystawie Owczarków Niemieckich. Największą frajdą dla najmłodszych gości może być fakt, że na wystawie ma się pojawić serialowy komisarz ALEX, którego będzie można pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wystawa rozpocznie się 10 sierpnia (niedziela) o godz.10.00. Dzień wcześniej 9 sierpnia (sobota) od godz.12.00 odbędą się treningi z udziałem licencjonowanych pozorantów. Ok. godz.15.00 odbędą się egzaminy na Polską Licencję Hodowlaną. W godzinach 17.00-18.30 dla okolicznych mieszkańców, przybyłych gości, przeprowadzony będzie pokaz wyszkolenia psów. W godz.19.00-19.45 w świetlicy wiejskiej odbędzie się seminarium dotyczące zmian jakie nastąpiły w rasie owczarek niemiecki.

 

KROSS Uphill Race Śnieżka

KROSS Uphill Race Śnieżka

Karpacz, godz. 10:00

W sobotę z Karpacza wyruszy peleton zawodników wyścigu KROSS Uphill Race Śnieżka. Raz w roku władze Karkonoskiego Parku Narodowego dopuszczają możliwość poruszania się po jego terenie na jednośladzie, dlatego będzie to jedyna okazja, by zdobyć masyw Śnieżki (1602 m n.p.m.) na rowerze. Więcej o imprezie.

 

3. Półmaraton Henrykowski

3. Półmaraton Henrykowski

Henryków, godz. 10:00

W sobotę odbędzie 3. Półmaraton Henrykowski. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km, a trasa biegu została poprowadzona przez Wzgórza Strzelińskie. Przebiega obok najwyższego wzniesienia – Góry Gromnik (393 m n.p.m.), a podbieg o długości ok. 5 km może być wyzwaniem dla każdego. Więcej o zawodach.

 

Bezpłatne kursy na trasie Wrocław – Krośnice - Wrocław

Bezpłatne kursy na trasie Wrocław-Krośnice-Wrocław

10 sierpnia - 3 autobusy (wyjazd: 2 autokary z pl. Dominikańskiego oraz 1 autokar z Nadodrza)
Wyjazd z Wrocławia godz. 11.00
Wyjazd z Krośnic godz. 16.00

Zapisy na dany kurs oraz więcej informacji pod numerem telefonu 717400055 w Punkcie Informacji Turystycznej w Krośnicach.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa z najprawdziwszym parowozem opalanym węglem, to niezwykła atrakcja nie tylko dla miłośników kolejnictwa.

10 sierpnia 2014 r. na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, w godzinach 11:00 - 18:00, odbędzie się kolejny Jarmark Produktów Lokalnych. Swoją ofertę zaprezentują producenci oraz usługodawcy z terenu Doliny Baryczy, którzy na przygotowanych przez siebie stoiskach będą prowadzić degustację oraz sprzedaż własnych produktów.

 

Wernisaż Jolanty Nikt w Muzeum Powozów Galowice

Wernisaż Jolanty Nikt w Muzeum Powozów Galowice

sobota, godz. 15.00, Muzeum Powozów Galowice, ul. Leśna 5

Martwa natura to pięknie zestawione przedmioty, przesycone atmosferą i nastrojem chwili lub miejsca w którym powstały.
W Muzeum Powozów Galowice, malarskie martwe natury Jolanty Nikt, nie tylko zachwycają barwą i kształtem ale również ...szepczą.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Jolanty Nikt pt."Szept martwych natur".

 

Koncert polsko-niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej \" data-mce-src=

Koncert polsko-niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej \"Anpfiff Europa\"

sobota, 10 sierpnia, godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43, wstęp wolny

W tym roku mija 25 lat od obrad Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowych i wreszcie obalenia muru berlińskiego. W kontekście tych wydarzeń młodzież spróbuje wyznaczyć własną drogę ku wspólnej Europie. Projekt ma bowiem na celu pokazać młodym ludziom jak ważne jest wzajemne uznanie, tolerancja i szacunek do innych kultur, oraz jaką rolę w tym pełni europejska wspólnota.


Atrakcje we WrocławiuWydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Plaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).

Zgłoś uwagę