Drawale i myśliwi, czyli Święto Lasu na Wyspie Słodowej

Lasy Państwowej świętują 90. rocznicę istnienia

  • II Dolnośląski Festiwal Lasów i Leśnictwa

    (materiały prasowe)

  • II Dolnośląski Festiwal Lasów i Leśnictwa

    (materiały prasowe)

  • II Dolnośląski Festiwal Lasów i Leśnictwa

    (materiały prasowe)


28 czerwca na Wyspie Słodowej odbędzie się II Dolnośląski Festiwal Lasów i Leśnictwa. Obchody będą miały charakter otwartego pikniku dla rodzin. Wśród atrakcji zaplanowano pokaz umiejętności drwali. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 19.00. Wstęp wolny.

– Grupa drwali z Polski jest zaliczana do najlepszych w Europie. Podczas pokazu zademonstrują swoje umiejętności władania siekierą i piłą. Ogromne kłody drewna zostaną porąbane z chirurgiczną precyzją – wyjaśnia Marek Zięba, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

A to niejedyne atrakcje. Każdy chętny otrzyma sadzonki drzew leśnych, które bez problemu będzie można posadzić w przydomowym ogródku czy na działce. Będzie także okazja, żeby spróbować gastronomicznych specjałów. W menu znajdzie się tradycyjny myśliwski bigos z dodatkiem dziczyzny. Chętni będą mogli się także nauczyć dźwięków podobnych do tych, jakie wydają zwierzęta. To ważna umiejętność podczas polowania, ale też dobra zabawa dla najmłodszych. Pierwszą edycję festiwalu zorganizowano trzy lata temu. Impreza odbyła się na wrocławskim Rynku. Tym razem przebiegać będzie na terenach zielonych Wyspy Słodowej.

Miłosz Turowski

Zgłoś uwagę