Skwer przy Paulińskiej i Rydygiera czeka na pomysły

Koncerty, potańcówki, kino letnie, warsztaty, zabawy podwórkowe czy spotkania sąsiedzkie  – to wszystko możliwe jest w ogrodzie społecznym na skwerze u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera. Spółka Wrocławska Rewitalizacja zaprasza mieszkańców, organizacje pozarządowe i wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu do bezpłatnego korzystania z ogrodu społecznego i skweru.


Zwyczajny skwer u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera – a od niedawna wyjątkowe miejsce różnorodnych aktywności społecznych. Na elewacji jednej z kamienic powstała Mozaika Nadodrza – wspólne dzieło mieszkańców i osób związanych z osiedlem. Inną ubarwił kolorowy mural wykonany przy udziale społeczności romskiej. Przy wsparciu Fortum zrealizowano Nadodrzański Ogród Społeczny, w którym rosną zioła i kolorowe kwiaty. W kontenerze przechowywane jest i bezpłatnie udostępniane wyposażenie do organizacji wydarzeń plenerowych. A tych jest coraz więcej – koncerty, potańcówki, kino letnie, warsztaty, zabawy podwórkowe.

– Zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe i wszystkich, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu do korzystania z ogrodu społecznego i skweru. Chętnie wesprzemy organizację wszelkich działań i bezpłatnie udostępnimy sprzęt do organizacji wydarzeń plenerowych, w tym stoły, ławki, leżaki i namioty. Skwer idealnie nadaje się jako miejsce spotkań sąsiedzkich lub rodzinnych, festynów, zabaw, kiermaszów, warsztatów, pokazów, akcji artystycznych lub sportowych – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes Zarządu Wrocławska Rewitalizacja.

Zatańczyć, posłuchać, porozmawiać – zaprasza skwer przy Paulińskiej i Rydygiera

Już 27 sierpnia odbędzie się tam 3. nadodrzańska potańcówka, a dzień później wyprzedaż garażowa organizowana przez Fundację Dom Pokoju. Stowarzyszenie Natura i człowiek planuje pokaz filmu i zajęcia dotyczące pszczół. We wrześniu Skiba edu pl i Klub pod Kolumnami organizują teatr pantomimy, a Brave Festiwal spotkanie dla mieszkańców oraz uczestników i wolontariuszy festiwalu.

Szczegółowych informacji udziela Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o., tel: 71 342 20 59.

Trzecia nadodrzańska potańcówka – 27 sierpnia

III Nadodrzańska Potańcówka

III Nadodrzańska Potańcówka

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 27 sierpnia 2016 od 19:00 do 22:00

Miejsce Ogród Społeczny

Zobacz

Organizatorzy potańcówki zapraszają wszystkich mieszkańców Nadodrza i wrocławian na zabawę przy retro rytmach do nadodrzańskiego ogrodu społecznego. Potańcówka odbędzie się, 27 sierpnia, od godziny 19.00 do 22.00 na teren ogrodu u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera. Wstęp wolny.

– W świetle lampionów zatańczymy do przebojów granych z płyt, do tańca zagra także Tadeusz Myśliński, a całe wydarzenie poprowadzi znany nadodrzański wodzirej Wojciech Mach.W trakcie potańcówki będziecie mogli wziąć udział w lekcji salsy, którą poprowadzą instruktorzy z Just Move, nowego miejsca na mapie Nadodrza! – zapowiadają organizatorzy

Spotkanie organizowane jest przez Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze we współpracy ze spółką Wrocławska Rewitalizacja.

Czytaj więcej – Wraca moda na potańcówki we Wrocławiu

Wyprzedaż garażowa – 28 sierpnia

W niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 11.00-16.00, na terenie ogrodu społecznego u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera, odbędzie się wyprzedaż garażowa.

– Jeżeli twoje rzeczy nie mieszczą się w mieszkaniu, pod koniec sierpnia masz szansę, by uporządkować domową przestrzeń i wystawić je na sprzedaż! Wyprzedaż sąsiedzka to także okazja do kupienia unikatowych przedmiotów. Rękodzieła, zabawek, mebli, pamiątek, płyt, ubrań czy ciekawych książek. To również szansa na poznanie nowych ludzi. W końcu nic tak nie łączy jak wspólna pasja. A każdy z nas przecież ma w sobie duszę „zbieracza”… – informują organizatorzy wyprzedaży.

Wyprzedaż garażowa vol.1

Wyprzedaż garażowa vol.1

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 28 sierpnia 2016 od 11:00 do 16:00

Miejsce Ogród Społeczny

Zobacz
Zgłoś uwagę