Hanna Banaszak w CK Agora

Od koncertu wyjątkowej artystki Hanny Banaszak– nie tylko utalentowanej wokalistki, ale i poetki, fotografki, producentki CK AGORA zaczyna nowy sezon kulturalny. Hanna Banaszak, właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich głosów zaśpiewa 27 września o godz. 18.


Swoją artystyczną drogę rozpoczęła pod koniec lat 70. Jako wokalistka zadebiutowała w 1976 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, później występowała z zespołem Sami Swoi. Śpiewała m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i Jerzego Wasowskiego. Wydała albumy: "Summertime", "Hanna Banaszak". Wystąpiła w kilku filmach, m.in. "Słona róża", "Przeklęta ziemia", wykonywała także piosenki do filmu "Miłość ci wszystko wybaczy". W roku 2001 wystąpiła w spektaklu "Zanim będziesz u brzegu" wraz z Mirosławem Czyżykiewiczem, śpiewała także w "Nieszporach Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza. W 2003 roku ukazał się album "Echa melodii zapomnianej", gdzie znalazły się m.in. piosenki "Na pierwszy znak", "Uliczka w Barcelonie", "Zatańczmy jeszcze raz", "Zapomniana piosenka".
Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność. Od początku interesowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców: Jerzym Satanowskim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, czy Zbigniewem Preisnerem. To artystka utytułowana i wielokrotnie nagradzana (medal Gloria Artis, statuetki: Wiktora, Kreatora, Bursztynowego Słowika i Prometeusza, Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia za dotychczasowy dorobek, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i wiele innych).
Każdy recital Hani Banaszak to wydarzenie muzyczno-poetyckie i metafizyczne. To artystka charyzmatyczna, z niesamowitym wachlarzem możliwości i ponadczasową klasą. Z niewiarygodnym wdziękiem i szacunkiem interpretuje największych polskich tekściarzy. Obcując z nią na koncercie, odkrywamy Hannę Banaszak kolorową, odważną, nowatorską, niedefiniowalną. Spotykamy muzyka, wokalistkę – barda, tekściarkę – poetkę i kompozytorkę pięknego Człowieka.

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Hanna Banaszak w CK Agora

Hanna Banaszak w CK Agora

Koncert
Termin 27 września 2015 18:00

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Zobacz


Hanna Banaszak wystąpi 27 września o godz.18 w CK AGORA, Serbska 5a, bilety: 40 zł – przedsprzedaż / 60 zł – w dniu koncertu
Sprzedaż: w sieciach salonów Empik, kasie CK AGORA oraz online na ticketpro.pl

 

Zgłoś uwagę