Joanna Kobyłt i Agata Kalinowska pod pragotronem w BWA Wrocław Główny

Podróż do wnętrza Ziemi - oprowadzania środowe

Wraz z nową wystawą w BWA Wrocław Główny, przenosimy się tym razem do podziemnego świata zasobów geologicznych i mineralnych, złudnych snów o ludzkiej dominacji i wątków polityczno-ekonomicznych złożonej relacji między człowiekiem a Ziemią.
Ponad 30 prac artystek i artystów z Polski i Ukrainy będzie można zobaczyć na I piętrze Dworca Głównego we Wrocławiu. Joanna Kobyłt - kuratorka wystawy - oraz Agata Kalinowska będą co środę o 17:00 opowiadać historie wokół prezentowanych prac. Joanna i Agata będą oprowadzały Was po wystawie na zmianę przez wszystkie środy trwania wystawy z wyjątkiem środy 3 maja.
Joanna Kobyłt - Historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka. Studiowała historię sztuki i kulturoznawstwo. Pisała do czasopism: Obieg, Dwutygodnik, Szum, Architektura i Biznes, współpracowała z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W latach 2019-2022 była kuratorką kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław.
Punktem wyjścia do jej pracy kuratorskiej jest często kontekst historyczny. Interesuje się medium wystawy jako ideologicznym narzędziem wytwarzania wiedzy oraz stykiem historii wizualności i historii nauk przyrodniczych.
Agata Kalinowska - fotografka, pisarka, pracowniczka BWA Wrocław. Zajmują ją przede wszystkim witalne i marginalne społeczności, definiująca się na bieżąco zmiana stylów życia oraz queerowa ekspresja. Jej książka fotograficzna YAGA ukazała się pod koniec 2021 roku nakładem wydawnictwa BWA Wrocław, w 2022 zdobywając m.in. wyróżnienie w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku 2022 oraz nominację do prestiżowej Author's Book Award na festiwalu Rencontres d’Arles.

Terminy Podróż do wnętrza Ziemi - oprowadzania środowe

Lokalizacja

BWA Wrocław Główny

Piłsudskiego 105, 50-085 Wrocław

Komentarze