WERNISAŻ WYSTAWY - (P)ARTY HARD VOL. 2

Wernisaż wystawy: (P)Arty Hard vol. 2

Organizatorzy zapraszają na wernisaż drugiej edycji konkursu (P)Arty Hard organizowanego przez Fundację Open Mind.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 17 października 2020 r. o godz. 18.00 w galerii Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a. (P)Arty Hard vol. 2 to ogólnopolski konkurs promujący polskich plakacistów, zwłaszcza tych na początku swojej kariery artystycznej.

Różnorodny i ciekawy zestaw finałowych prac stanowi twórczy komentarz młodego pokolenia na temat współczesnych wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych. Autorzy zaprezentowali indywidualne, niezależne spojrzenie na to, co dla nich ważne – co ich porusza, zastanawia i budzi sprzeciw. Dla widza, to estetyczna podróż w głąb wizualnych symboli i znaczeń.

Na wystawie zobaczymy prace reprezentujące rozmaite style i rozwiązania graficzne. Plakaty barwne, wyraziste, czasem utrzymane w konwencji groteski, a także projekty oparte na oryginalnej typografii i swobodnej kresce. Tam, gdzie spotykają się różne perspektywy i doświadczenia, rodzi się przestrzeń do refleksji i wartościowych dyskusji. Wernisaż będzie połączony z uroczystym ogłoszeniem laureata konkursu (P)Arty Hard vol.2 oraz z wręczeniem nagród rzeczowych.

W wystawie biorą udział:

Yuliia Andriichuk, Julia Skiepko, Edyta Rybak, Paweł Woźniak, Kornelia Biały, Kamila Okrutny, Monika Sroga, Jan Jerzmański, Joseph Kenia, Beata Konieczna, Agata Adaszek, Elżbieta Wierdak, Joanna Saloni, Michał Gorczyca, Małgorzata Grączewska, Janusz Jurek, Kinga Kosmalska, Andrzej Więckiewicz, Karolina Boruszewska, Jacek Macha Machowski, Monika Smetaniuk, Ewa Olejnik-Rakowska, Artur Szczyrbowski.

Wystawa czynna będzie do 18 listopada 2020 r. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00 w galerii CRZ Krzywy Komin. 

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa.

Lokalizacja

CRZ Krzywy Komin

Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

Komentarze