Stary Klasztor – wernisaż i otwarcie nowego sezonu

Stary Klasztor – wernisaż i otwarcie nowego sezonu

6 czerwca organizatorzy zapraszają do Starego Klasztoru na wernisaż niezwykłej wystawy portretów wrocławskich artystów oraz oficjalną inaugurację nowego sezonu muzycznego. Wreszcie spotkamy się na żywo, nie w wersji online. 

Będzie bliżej, fajniej i śmieszniej, w formie galerii podobizn wytęsknionych przez nas artystów.

Kolorowe, krotochwilne portrety autorstwa wrocławskiego gitarzysty i grafika Macieja Świętego, z pewnością rozweselą zarówno uczestnika wystawy jak i prezentowanego na nich modela.

Spróbujemy też zmontować pierwsze „pokoronawirusowe" jam session z udziałem bohaterów wystawy.

Wśród sportretowanych artystów znajdzie się sam autor, a obok niego muzycy, których znacie z koncertów w Starym Klasztorze – L.U.C,  Lech Janerka, Natalia Grosiak, Adam Sypuła, Żenia Betliński, Bartek Miarka, Leszek Cichoński, ale także Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który zagrał na gitarze podczas Gitarowego Rekordu Świata 2020.  Portretów będzie znacznie więcej, niektóre jeszcze owiane tajemnicą, ujrzą światło dzienne w godzinę otwarcia wystawy.

Portrety odsłaniane będą przez zaproszonych gości, czyli artystów którzy się na nich znaleźli we własnej osobie. Mamy nadzieje, że śmietanka artystyczna pojawi się w komplecie, abyśmy mogli porównać rysunki z oryginałem. Odsłonom towarzyszyć będzie oficjalne wręczenie kopii portretów artystom oraz składanie przez nich autografów pod swoimi podobiznami. Niektóre będzie można później wylicytować online. 

Galeria znajdzie swoje miejsce w Starym Klasztorze w sali restauracyjnej, w Sali Gotyckiej oraz w zadaszonym letnim Patio. Goście będą mieli swobodę i możliwość przemieszczania się między poziomami i przestrzeniami.

Nie zabraknie niespodzianek, promocyjnych cen w lokalu oraz innych atrakcji.

Kilka słów o autorze prac:

Maciej Święty to gitarzysta, którego nasza publiczność mogła wielokrotnie zobaczyć i posłuchać na klasztornej scenie. Maciek od wielu lat muzycznie związany jest z zespołami Eemee i Hello My Sunshine, a także Adamem Sypułą Tym razem wystąpi w podwójnej roli – oprócz gitarowania w zespołowym koncercie, zaskoczy publiczność wystawą autorskich rysunków, które zupełnie odmieniły jego życie w czasie globalnego lock out. Maciej zaczął rysować, aby nie poddać się kwarantannowej nudzie i marazmowi – zaczął od stworzenia podobizny Jacka Sutryka, a prezydent Wrocławia szybko polubił swoją karykaturę i udostępnił ją w sieci. Później Święty stał się tytułowanym Rysownikiem Dowborów i każdy dzień zaczynał od narysowania kolejnej gwiazdy, będącej gościem na instagramowej domówce Joanny Koroniewskiej i jej męża, Macieja Dowbora.

Podczas wystawy w Starym Klasztorze będzie można obejrzeć część rysunków, którymi zachwyciła się Polska, również artystów, którzy grali na klasztornej scenie, jak Natalia Lubrano, Bogna Jurewicz czy Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński z Mikromusic. Po koncercie odbędzie się licytacja prac, której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny – w taki sposób chcemy świętować odrodzenie wrocławskiej kultury. Imprezę poprowadzą Paweł Gołębski i …

Maciej Święty

Po pierwsze – bo to najważniejsze – szczęśliwy mąż Eweliny i tata Olusia. A co do reszty – też jest fajnie! Najpierw był skrupulatny inżynier, chwilkę później zapalony gitarzysta, jednocześnie, z (podobno, tak mówią) niezłym okiem fotograf, do tego założyciel agencji kreatywnej Agios, ponadto – latający kitesurfer, aż w końcu, w epoce koronawirusa – rysownik. Rysownik korysunków.

Tworzy, żeby dzielić się uśmiechem i pokazywać, że nawet gorszy czas można sobie pokolorować i czerpać z niego radość – zaczęło się od Domówki u Dowborów, ale teraz to już rysuje wszystkich i wszystko, byle tylko był z tego fun. W czasie dłuuuugiej kwarantanny wykonał mnóstwo rysunków. W czasie całego życia – o dwa więcej.

Maciek Święty – szczęśliwy mąż Eweliny i tata Olusia. A co do reszty – też jest fajnie! Inżynier, gitarzysta i fotograf, ale teraz to już chyba rysownik.  Zaczął malować dla „domówki u Dowborów", żeby pozbyć się negatywnych emocji związanych z kwarantanną, aż zauważył, że po pierwsze – umie rysować, po drugie – daje tym uśmiech nie tylko sobie, ale też innym! W czasie dłuuuugiej kwarantanny wykonał mnóstwo rysunków. W czasie całego życia – o dwa więcej. 

Impreza odbędzie się zgodnie z przepisami sanitarnymi dotyczącymi działania restauracji w obecnej rzeczywistości. To będzie pierwsze nasze spotkanie w cyklu „odmrażania kultury", dlatego też prosimy uczestników o cierpliwość i wyrozumiałość oraz pełną współpracę z obsługą, abyśmy jak najprędzej mogli wrócić do starych, dobrych czasów koncertowych.

Wstęp na imprezę jest wolny. Przy wejściu można będzie nabyć vouchery biletowe na przyszłe koncerty w Starym Klasztorze, które można będzie wykorzystać do końca 2020 roku.

Można też wesprzeć organizację wystawy wpłacając dowolny datek na stronie.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Muzyczny Stary Klasztor

Purkyniego 1, 50-155 Wrocław

Komentarze