wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry

OPIS Filmowe Szaleństwo: „Łowca androidów" reż. Ridley Scott

Niezwykłe widowisko w reż. Ridleya Scotta, kultowe działo science fiction oparte luźno na podstawie książki Philipa K. Dicka „Czy Androidy śnią o elektrycznych owcach?”. Po premierze niedoceniany, z czasem stał się jednym z najważniejszych filmów gatunku.

A nawet czymś więcej, biorąc pod uwagę jego filozoficzny wymiar, który tworzy z tego dzieła antyutopię o samotności i ograniczeniach człowieka. Pomimo upływu czasu „Łowca androidów” nadal zachwyca oszałamiającą warstwą wizualną, niepokojącym klimatem połączonym ze wspaniałą ścieżką dźwiękową Vangelis. Takie filmy ogląda się wyłącznie na dużym ekranie!

O filmie:

Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu.

Ich życie trwa zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca. Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi stawić czoła czterem niezwykle silnym i szybkim androidom, przekonanym o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.

Informacje dodatkowe

Strona organizatora

Facebook

REPERTUAR Filmowe Szaleństwo: „Łowca androidów" reż. Ridley Scott

  • Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

    • Czwartek 01 cze
      • 19:30

Lokalizacja

  • Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

    Marszałka Józefa Piłsudskiego 64a, Wrocław 50-017