Bieg Serca 24 h w CityFit

Bieg Serca 24 h w CityFit

Bieg Serca 24h w CityFit – charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze z 9 miast Polski, w tym z Wrocławia, będą pokonywać kilometry na bieżniach – dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział, wystarczy kupić pakiet startowy za zaledwie 20 zł na stronie organizatora wydarzenia. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne.

Poczuj klimat biegania i pomagania

Na pozór wszystko wygląda normalnie. Zuzanka z Bydgoszczy niedługo skończy 8 lat. Wiecznie się uśmiecha, zarażając swoją radością wszystkich naokoło. Michał z Rzeszowa to dzielny dziewięciolatek. Ma doskonałą pamięć słuchową i wyczucie rytmu. Sześcioletnia Maja z Bielska-Białej jest towarzyska i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Jednak jest coś, co różni te dzieci od ich rówieśników. Od urodzenia maluchy zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi nieuleczalnymi chorobami. Dzieci potrzebują intensywnej rehabilitacji i profesjonalnego sprzętu. To właśnie dla nich i innych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom 21-22 kwietnia odbędzie się Bieg Serca 24h w CityFit. Charytatywny maraton na bieżniach wystartuje o godzinie 16.00, jednocześnie w 9 miastach w Polsce.

Wystarczy kwadrans biegu

– Mamy 24 godziny na wybieganie na 50 bieżniach w 10 klubach CityFit pomocy dla niepełnosprawnych dzieci. Liczymy na wasze ogromne serca i zaangażowanie. W tym biegu nie ważne są wyniki, ale udział i chęć pomocy. Dlatego sami wybieracie czas, w którym zamierzacie biec. Wystarczy nawet 15 minut truchtu, więc skrzyknijcie znajomych i dołączcie do nas! Nasze bieżnie będą dostępne przez 24 godziny i mamy nadzieję, że nie będzie momentu, kiedy którakolwiek z nich będzie stała pusta – mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która jest organizatorem wydarzenia.

Spartanie dadzą wsparcie

W każdym klubie pojawią się Spartanie – charytatywni biegacze, którzy od kilku lat biorą udział w największych imprezach biegowych w Polsce, w trakcie których zbierają pieniądze dla swoich podopiecznych. Ostatnio pobili kolejny rekord. Podczas marcowego Półmaratonu Warszawskiego, w ramach akcji #BiegamDobrze, wspólnie z biegaczami uzbierali ponad 130 tys. zł.

– Nieważne, czy lubisz biegać na zewnątrz czy na stacjonarnej bieżni na siłowni. Bieg Serca 24h w CityFit jest dla każdego. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – potwierdza Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom. – Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Bielsko-Biała, Rzeszów i Lublin – zobaczymy, które miasto zjednoczy się najbardziej i uzbiera najwięcej pieniędzy dla maluchów.

Do akcji dołączyli już znani aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in.: Kuba Wesołowski, Anna Szczypczyńska (Panna Anna) i Jerzy Skarżyński – czołowy polski maratończyk. Na biegaczy będą czekały pamiątkowe medale, a w trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym z nagrodami od partnerów akcji.

Zapisy na stronie organizatora. 

Lokalizacja

CityFit na Starym Mieście

Szewska 3A, 50-053 Wrocław

Komentarze