wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:20

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy z zakresu mechanizmów stereotypizacji i relacji międzygrupowych. Podczas warsztatów zajmujemy się również sposobami reagowania na mowę nienawiści oraz dyskryminację i przemoc wynikającą ze stereotypów i uprzedzeń.  zachęcamy do uczestnictwa

Chcemy żyć w świecie, którego mieszkańcy szanują się nawzajem, są otwarci na wielokulturowość i różnorodność, a zarazem aktywnie przeciwdziałają nierównościom społecznym i ekonomicznym. Potrzebujemy takiej wspólnoty, by skutecznie troszczyć się o dobro wspólne: nasz wspólny dom, wspólne środowisko, wspólną przyszłość. Potrzebujemy ambasadorek i ambasadorów dialogu, którzy będą tę wspólnotę współtworzyć, umacniać i promować, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z cyklu #JedenŚwiat, Cykl #JedenŚwiat to zaproszenie do przekraczania mentalnych granic – murów złożonych ze stereotypów i uprzedzeń.

Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy z zakresu mechanizmów stereotypizacji i relacji międzygrupowych. Podczas warsztatów zajmujemy się również sposobami reagowania na mowę nienawiści oraz dyskryminację i przemoc wynikającą ze stereotypów i uprzedzeń. Po każdych zajęciach nasi edukatorzy są dostępni dla uczestniczek i uczestników w ramach indywidualnych konsultacji.

Warsztaty są bezpłatne.  Cykl składa się z 2 warsztatów trwających po 3 godziny zegarowe każdy. Pierwszeństwo mają osoby, które zadeklarują udział w obu warsztatach w ramach cyklu. Po każdym z warsztatów edukatorzy prowadzą przez dodatkową godzinę indywidualne konsultacje z zakresu omawianej problematyki.

cz I - JEDEN ŚWIAT 17.11.2019 (środa), godz. 16:30-19:30, Przejście Dialogu (Przejście Świdnickie)

Celem zajęć jest przemyślenie, omówienie i pogłębienie problematyki różnorodnych rodzajów przemocy wynikających ze stereotypów i uprzedzeń, z którymi osoby uczestniczące mogą się spotkać lub których mogą doświadczać w swoim życiu. Omówione zostaną psychologiczne mechanizmy stereotypizacji, a także źródła i funkcje stereotypów.

cz II - R JAK REAGUJ

Termin grudniowy wybrany przez uczestników warsztatu, Przejście Dialogu (Przejście Świdnickie)

Zajęcia skupione na metodach reagowania na mowę nienawiści, dyskryminację i przemoc. Podczas warsztatów będziemy omawiać sposoby redukowania stereotypów, konsekwencje psychologiczne mowy nienawiści, mechanizm dyfuzji odpowiedzialności oraz podstawowe zasady interwencji w sytuacjach przemocowych.

Zajęcia zostaną poprowadzone przez doświadczonych edukatorów, absolwentów Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych, współpracujących z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Prowadzący:

Aneta Osuch wykształcenie wyższe filozoficzne (UWr), w tym uprawnienia pedagogiczne, obecnie kończy psychologię (SWPS). Od 2008 r. uczestniczy w realizacji projektów dotyczących edukacji ekologicznej, edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej. Udziela wsparcia psychologicznego osobom doświadczającym dyskryminacji. Edukatorka EkoCentrum Wrocław.

Arkadiusz Wierzba – polonista i kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiował również filozofię (PAT) oraz informatykę stosowaną (UEK). Współpracuje z Fundacją EkoRozwoju przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu i jakości powietrza, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i zwierząt. Edukator w EkoCentrum Wrocław. Aktywista Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

Zobacz także