50–lecie ODT Światowid na Biskupinie

Ośrodek Działań Twórczych Światowid kończy 50 lat i zaprasza na swoje urodziny na piknik, który rozpocznie się w niedzielę 27 września o godz. 17. Wstęp wolny.


Dom kultury działał na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu już od lat 60. minionego wieku, najpierw w  poparafialnych salach Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego im. króla Gustawa Adolfa na Sępolnie jako Dzielnicowy Dom Kultury Śródmieście, potem jako Dom Kultury Światowid współtworzył z istniejącym obok kinem Światowid jedną instytucję. Od 2001 roku jego schedę dziedziczy funkcjonujący na wrocławskim Biskupinie (przy ul. Sempołowskiej 54A) Ośrodek Działań Twórczych Światowid.

Koncerty, warsztaty, zajęcia artystyczne

Dzisiejszy Światowid organizuje festiwale (Wrocławski Festiwal Form Muzycznych), konkursy (Piernikowa Chata), warsztaty (Artystyczne Warsztaty Wokalne) koncerty (Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie) oraz prowadzi niemal 30 sekcji artystycznych. Działają tu pracownie plastyczne (witrażu, ceramiki, malarstwa i rysunku, grafiki warsztatowej i rzeźby w tworzywie ceramicznym), zespoły teatralne, muzyczne, taneczne, jak i hobbystyczne. Ośrodek z roku na rok poszerza i urozmaica swoją ofertę, wprowadzając nowe imprezy (ostatnio m.in. stałe cykle koncertowe muzyki klasycznej i z obszarów jazzu) oraz nawiązując współpracę z uznanymi artystami (m.in Martą Lech, laureatką m.in. 4 Międzynarodowego Triennale Grafiki i Rysunku w Bangkoku, czy Rytisem Konstantinaviciusem - rekordzistą Guinnessa, autorem największego naczynia ceramicznego na świecie).

Światowid -  wszystkie strony kultury

Dzięki współpracy Światowida ze Stowarzyszeniem Teatralnym Pieśń Kozła od trzech lat Biskupin staje się przez tydzień najbardziej kolorowym osiedlem Wrocławia, goszcząc małych artystów z całego świata w ramach artystycznych warsztatów. Półfinałowy pokaz dzieciaków  z Brave Kids ściąga do Ośrodka rzesze publiczności z całego miasta. Ogromną popularnością cieszą się i inne wydarzenia propagujące poznawanie odmiennych kultur jak Szczypta Orientu (spektakle tańca arabskiego przygotowywane przez Małgorzatę Mahtab Plutę), czy Ethnos - kultury świata. Tegoroczne Ethnos z udziałem Jose Torresa zawiodło wrocławian aż na gorącą Kubę!

Z ukłonem do Mieszkańców Wrocławia

Najnowszy projekt Ośrodka - "Chciałabym, Chciałbym, Chcemy!”, współorganizowany z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015, jest szczególnym ukłonem w stronę wrocławian. W czerwcu Światowid rozstrzygnął konkurs na najlepszy projekt kulturalny Mieszkańców Wielkiej Wyspy i do końca roku jubileuszowego będzie realizował imprezy i warsztaty także łącznie z Mieszkańcami otaczających Światowid wrocławskich osiedli!

Piknik urodzinowy 27 września o 17.00

Na plenerowej scenie przy Ośrodku zagrają wrocławski Obierek oraz Lemon Bucket Orkestra - goście z Toronto.

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
50. urodziny Światowida - Piknik Rodzinny

50. urodziny Światowida - Piknik Rodzinny

Piknik / Dla dzieci / W plenerze
Termin 27 września 2015 17:00

Miejsce Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Zobacz

 mat. prasowe

Zgłoś uwagę